Ksiądz z oddziału covidowego ostro reaguje na krytykę Kościoła! "Niektórych potem odprowadziłem na cmentarz"

2021-03-28 18:15 pt
Ksiądz z oddziału covidowego ostro reaguje na krytykę Kościoła! Niektórych potem odprowadziłem na cmentarz
Autor: Ks. Tomasz Białoń / Facebook.com Ksiądz z oddziału covidowego ostro reaguje na krytykę Kościoła! "Niektórych potem odprowadziłem na cmentarz"

Zabezpieczony ksiądz w stroju ochronnym, maseczce i przyłbicy, a pod przykuwającym uwagę zdjęciem... bardzo mocne słowa katolickiego kapłana! Ksiądz Tomasz Białoń z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach jednym krótkim wpisem wywołał lawinę komentarzy. W kilku zdaniach duchowny wyjaśnił, jaka jest jego rola na oddziale covidowym. Młody wikariusz zadedykował fotografię osobom, które nie szczędzą gorzkich słów pod adresem Kościoła. Zobaczcie sami, co napisał ksiądz Tomasz.

Duchowny z Małopolski ostro odpowiedział na krytykę Kościoła w dobie pandemii. - To ja, ksiądz, przed posługą duszpasterską na oddziale covidowym. Już tu wiele osób wyspowiadałem, namaściłem... niektórych potem odprowadziłem na cmentarz - pisze ksiądz Tomasz w Niedzielę Palmową, na tydzień przed Wielkanocą. Na załączonej fotografii duchowny ubrany jest w maseczkę, przyłbicę oraz wszelkie niezbędne osłony, z których korzystają również walczący z epidemią koronawirusa medycy. - Zdjęcie z dedykacją dla tych, co namiętnie piszą, że Kościół w tym czasie zamyka się na wiernych, pozostawia ich samych - dodaje kapłan.

W ciągu zaledwie kilku godzin wpis rozniósł się po sieci. Wśród licznych komentarzy przeważają pochwały dla postawy księdza Tomasza. - Więcej takich księży, a nasza wiara nie zginie. Musimy być dzielni, służyć Bogu i pomagać potrzebującym - przyklaskuje jedna z internautek. - Dobrego zdrówka i wytrwałości - życzy duchownemu kolejna. Nie brakuje jednak również bardziej krytycznych głosów. - No i dobrze się ksiądz czuje w tym stroju, idąc z Najświętszym Sakramentem, który uzdrawia uwalnia? - pyta retorycznie jedna z komentujących osób.

Jakie jest Wasze zdanie na temat zdjęcia opublikowanego przez księdza Tomasza Białonia? Czekamy na opinie w poniższej sondzie!

Dr Grzesiowski o efekcie COVID-19: Tak zaniedbanych pacjentów nie było od czasów powojennych
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE