Koronawirus w parafii Jana Chrzciciela w Kobylance. Sześciu księży w kwarantannie lub izolacji

Koronawirus w parafii Jana Chrzciciela w Kobylance. Sześciu księży w kwarantannie lub izolacji
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Kościół w Kobylance został zamknięty.

Zgodnie z decyzją sanepidu sześciu księży z parafii św. Jana Chrzciciela w Kobylance (gm. Gorlice) trafiło na izolację lub kwarantannę. Zamknięty został miejscowy kościół, a intencje mszalne odprawiane są na plebani. Taki stan rzeczy potrwa co najmniej do 2 listopada. Do tego czasu kontakt z kapłanami będzie możliwy wyłącznie w sprawach niecierpiących zwłoki, takich jak pogrzeby, czy udzielenie wiatyku umierającym.

Ks. Roman Gierek, proboszcz należącej do księży saletynów parafii św. Jana Chrzciciela w Kobylance (gm. Gorlice) poinformował, że sześciu kapłanów z tej wspólnoty zostało objętych kwarantanną lub izolacją przez sanepid. Z tego powodu miejscowy kościół został zamknięty, a intencje mszalne są odprawiane na plebani. Decyzja sanepidu obowiązuje do 2 listopada. Z księżmi można się kontaktować w sprawach pilnych, takich jak pogrzeb, czy udzielenie wiatyku umierającym pod numerem telefonu: 508 078 608.

- Wspólnie z gorlickim SANEPIDEM została podjęta decyzja o odizolowaniu trzech księży z naszej Wspólnoty oraz o nałożeniu kwarantanny na trzech pozostałych. W wyniku czego kościół w Kobylance zostaje od dzisiaj zamknięty a wszystkie intencje mszalne na ten czas przyjęte będą odprawione przez księży odbywających kwarantannę zgodnie z podanym wcześniej planem w kaplicy Domu Zakonnego (plebania). W tym czasie zawieszona jest działalność Kancelarii Parafialnej. Sanepid wyznaczył koniec kwarantanny na 2 listopada. Decyzja, kto ze świeckich uczestników Mszy i nabożeństw ma poddać się kwarantannie czy badaniom należy do Sanepidu. Komunikat powinien ukazać się w poniedziałek. Ja nie chcąc narazić uczestników jutrzejszych liturgii na zakażenie podjąłem decyzję już dzisiaj uzyskując aprobatę Sanepidu i władz kościelnych. W sprawie udzielenia wiatyku umierającym oraz w sprawie pogrzebu proszę dzwonić na numer: 508 078 608. Telefon stacjonarny jest nieczynny.  Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy i ograniczenia reżimu sanitarnego zwalniają nas z obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. Ktoś, kto jutro i w przyszłą niedzielę nie będzie obecny na Mszy św. nie zaciąga winy. Proszę o to, aby w każdej Rodzinie codziennie modlić się na Różańcu o ustanie epidemii. Papież ze względu na sytuację wydłużył czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych do końca listopada. Trzymajcie się zdrowo - napisał w sobotę (24 października) na FB ks. Roman Gierek, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Kobylance.

Skandaliczne słowa księdza z Wrocławia: Przeproście mamy, że was nie wydrapały!