NIEBEZPIECZNA sytuacja w Tuchowie! Koronawirus rozprzestrzenienia się w Domu Pogodnej Jesieni

2020-06-16 13:32 AT
NIEBEZPIECZNA sytuacja w Tuchowie! Koronawirus rozprzestrzenienia się w Domu Pogodnej Jesieni
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Parentingupstream Tuchowski magistrat poinformował o kolejnych zakażeniach wśród osób związanych z DPJ

Niestety informacje z porannego raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącego epidemii koronawirusa, to nie jedyne złe wiadomości dobiegające z Tuchowa. Magistrat potwierdził, że rozwija się ognisko SARS-CoV-2 w Domu Pogodnej Jesieni prowadzonym przez siostry józefitki. Infekcję wykryto u szesnastu kolejnych osób, w tym sześciu pensjonariuszy DPJ.

Ognisko koronawirusa, które wybuchło w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie niestety nie gaśnie, tylko ciągle się rozwija. Dzisiaj (16 czerwca) tuchowski magistrat poinformował, że SARS-CoV-2 wykryto u kolejnych szesnastu osób.

W tym gronie jest sześciu pensjonariuszy DPJ, cztery siostry józefitki, dwie świeckie opiekunki z ośrodka oraz trzech mieszkańców gminy Tuchów. Władze samorządowe zaapelowały o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarnych. 

- Niestety mamy niepokojące wieści. Wyniki potwierdziły zakażenie u 6 pensjonariuszy DPJ, 4 sióstr zakonnych, 2 opiekunek świeckich DPJ, 1 ojca redemptorysty i 3 mieszkańców gminy Tuchów. Łącznie 16 osób. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w tym w szczególności dystans 2 metry, maseczki w miejscach publicznych i ograniczenie kontaktów do koniecznych. Sytuacja jest poważna i jak widać - ognisko się powiększa, przypadków zakażenia przybywa z każdym dniem - czytamy w komunikacie umieszczonym na FB miasta Tuchów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Obraźliwy napis znika z muru cmentarza

PRZECZYTAJ TAKŻE: