Koronawirus w Tuchowie. Dom opieki prosi o wsparcie, zakażeni są pensjonariusze!

2020-06-09 19:38 AT
Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce
Autor: Shutterstock Rano potwierdzono niewiele ponad 100 przypadków koronawirusa

Już dwadzieścia osób związanych z Domem Pogodnej Jesieni w Tuchowie, w tym dwóch pensjonariuszy tego ośrodka jest zakażona koronawirusem. W tej dramatycznej sytuacji DPJ poprosił o wsparcie, a w internecie uruchomiono zbiórkę środków na ten cel. Potrzebny jest sprzęt, ale też wolontariusze, którzy mogliby pomóc siostrom józefitkom w opiece nad starszymi osobami.

Koronawirus zaatakował osiemnaście sióstr józefitek z Tuchowa oraz dwóch pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni prowadzonego przez zakonnice. W związku z dramatyczną sytuacją ośrodek zwrócił się o pomoc.

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Potrzebne są również środki ochrony indywidualnej: maseczki, kombinezony, gogle i okulary ochronne, rękawiczki, środki do dezynfekcji, koncentratory tlenu, oczyszczacze powietrza, a także jednorazowe naczynia i sztućce. Można je przekazywać na dziedzińcu tuchowskiego ratusza w dni robocze w godz. 7.30–15.00, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (nr tel. 507 178 467).

Na kwarantannie jest prawie 30 pracowników świeckich. W placówce zostały trzy opiekunki, które się zgłosiły, że chcą spędzić kwarantannę w Domu Pogodnej Jesieni, gdzie pracują. Niemniej same nie dadzą one rady opiekować się wszystkimi pensjonariuszami, dlatego poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogliby pracownikom DPJ w Tuchowie.

– Potrzebujemy wolontariuszy chętnych do pracy przy starszych, ale także do kontaktu ze światem zewnętrznym, bo my nie możemy wychodzić. Mamy mieć zapewnione środki ochrony osobistej, ale potrzebujemy bardzo dużej liczby maseczek, rękawic – mówi siostra Pacyfika Pławecka ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Dr Maciej Hamankiewicz: Epidemia przerosła polityków, rząd działa po omacku [Super Raport]

PRZECZYTAJ TAKŻE: