Koronawirus w Tuchowie. Trzecia ofiara COVID-19 w powiecie tarnowskim!

2020-06-21 12:30 AT
Koronawirus w Tuchowie. Trzecia ofiara COVID-19 w powiecie tarnowskim!
Autor: DOMIN Koronawirus w Tuchowie. Trzecia ofiara COVID-19 w powiecie tarnowskim!

Nie żyje trzecia osoba zakażona koronawirusem pochodząca z powiatu tarnowskiego. Na chorobę COVID-19 zmarła 90-letnia pensjonariuszka Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, która po potwierdzeniu u niej infekcji trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wcześniejszymi ofiarami epidemii z powiatu tarnowskiego są: o. Jan Rzepiela, redemptorysta z Tuchowa i 91-letnia kobieta z DPJ.

W niedzielę (21 czerwca) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci 90-letniej mieszkanki powiatu tarnowskiego. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19, a po zakażeniu koronawirusem pacjentka przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Cierpiała na choroby współistniejące. Kobieta była pensjonariuszką Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

Pierwszą ofiarą COVID-19 była inna pensjonariuszka DPJ, która zmarła w wieku 91 lat. Walkę z koronawirusem przegrał również ojciec Jan Rzepiela, redemptorysta z Tuchowa.

- Niestety musimy poinformować o śmierci 90-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 44 - czytamy w najnowszym (21 czerwca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Mrzeżyno: utonął w kanale portowym

PRZECZYTAJ TAKŻE: