Koronawirus w Tuchowie. Większość redemptorystów jest ZAKAŻONA!

2020-06-08 20:20 AT
koronawirus
Autor: pixabay.com Większość redemptorystów z Tuchowa jest zakażona koronawirusem

Już prawie wszyscy redemptoryści z Tuchowa znają wyniki swoich badań na obecność koronawirusa. Niestety większość z nich jest zakażona. Obecność SARS-CoV-2 potwierdzono w organizmach 31 zakonników, na 56 przebywających w tamtejszej wspólnocie. Czterech duchownych ciągle czeka na rezultaty wykonanych w weekend testów.

W domu zakonnym i seminarium duchownym w Tuchowie pracuje 56 redemptorystów. Wszyscy zostali przebadani pod kątem obecności koronawirusa w organizmie. Wynik pozytywny, oznaczający zakażenie SARS-CoV-2 otrzymało dotąd (8 czerwca) 31 z nich, czterech ciągle czeka na rezultaty testów. 

Łącznie w całej Polsce zainfekowanych koronawirusem jest 43 członków Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Pozostałych dwunastu chorych mieszka w Braniewie, Bardzie, Kościelisku, Warszawie przy ul. Pieszej i we Wrocławiu. Wspólnota redemptorystów w Krakowie pozostaje w kwarantannie bez żadnych objawów, a w Lubaszowej k. Tuchowa na samoizolacji, także bez objawów.

- Najtrudniejsza sytuacja jest w Tuchowie, w domu zakonnym i seminarium, gdzie 31 redemptorystów (na wszystkich 56) ma potwierdzony COVID-19. Na wyniki oczekuje jeszcze czterech. Według naszej obecnej wiedzy chore są także 3 osoby świeckie z Tuchowa. Wszyscy są w stanie lekkim lub umiarkowanym. W sumie wśród redemptorystów jest 43 chorych w 6 wspólnotach: w Braniewie, Bardzie, Kościelisku, Tuchowie, Warszawie przy ul. Pieszej i Wrocławiu. Wspólnota w Krakowie pozostaje w kwarantannie bez żadnych objawów, a w Lubaszowej k. Tuchowa na samoizolacji, także bez objawów. Z 43 chorych zakonników na obserwacji w szpitalu jest trzech z racji wieku, współistniejących chorób (dwóch) lub utrzymujących się objawów (jeden) - czytamy w komunikacie ojca Mariusza Mazurkiewicza, rzecznika prasowego warszawskiej prowincji redemptorystów, której podlega klasztor w Tuchowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.