Koronawirus w Tuchowie. Większość redemptorystów jest ZAKAŻONA!

2020-06-08 20:20
koronawirus
Autor: pixabay.com Większość redemptorystów z Tuchowa jest zakażona koronawirusem

Już prawie wszyscy redemptoryści z Tuchowa znają wyniki swoich badań na obecność koronawirusa. Niestety większość z nich jest zakażona. Obecność SARS-CoV-2 potwierdzono w organizmach 31 zakonników, na 56 przebywających w tamtejszej wspólnocie. Czterech duchownych ciągle czeka na rezultaty wykonanych w weekend testów.

W domu zakonnym i seminarium duchownym w Tuchowie pracuje 56 redemptorystów. Wszyscy zostali przebadani pod kątem obecności koronawirusa w organizmie. Wynik pozytywny, oznaczający zakażenie SARS-CoV-2 otrzymało dotąd (8 czerwca) 31 z nich, czterech ciągle czeka na rezultaty testów. 

Łącznie w całej Polsce zainfekowanych koronawirusem jest 43 członków Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Pozostałych dwunastu chorych mieszka w Braniewie, Bardzie, Kościelisku, Warszawie przy ul. Pieszej i we Wrocławiu. Wspólnota redemptorystów w Krakowie pozostaje w kwarantannie bez żadnych objawów, a w Lubaszowej k. Tuchowa na samoizolacji, także bez objawów.

- Najtrudniejsza sytuacja jest w Tuchowie, w domu zakonnym i seminarium, gdzie 31 redemptorystów (na wszystkich 56) ma potwierdzony COVID-19. Na wyniki oczekuje jeszcze czterech. Według naszej obecnej wiedzy chore są także 3 osoby świeckie z Tuchowa. Wszyscy są w stanie lekkim lub umiarkowanym. W sumie wśród redemptorystów jest 43 chorych w 6 wspólnotach: w Braniewie, Bardzie, Kościelisku, Tuchowie, Warszawie przy ul. Pieszej i Wrocławiu. Wspólnota w Krakowie pozostaje w kwarantannie bez żadnych objawów, a w Lubaszowej k. Tuchowa na samoizolacji, także bez objawów. Z 43 chorych zakonników na obserwacji w szpitalu jest trzech z racji wieku, współistniejących chorób (dwóch) lub utrzymujących się objawów (jeden) - czytamy w komunikacie ojca Mariusza Mazurkiewicza, rzecznika prasowego warszawskiej prowincji redemptorystów, której podlega klasztor w Tuchowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani