Koronawirus w Tuchowie. Są wyniki badań biskupa Leszka Leszkiewicza!

2020-06-05 17:42 AT
Koronawirus
Autor: fernandozhiminaicela /CC0/pixabay.com

Są już znane wyniki badań biskupa pomocniczego tarnowskiego Leszka Leszkiewicza, który w minioną sobotę (30 maja) udzielał w Tuchowie święceń kapłańskich ojcu Pawłowi Orłowi. Podczas uroczystości doszło do zakażeń koronawirusem. W organizmie hierarchy nie wykryto SARS-CoV-2, lecz dla pewności testy muszą być powtórzone jeszcze raz.

Pierwsze badanie biskupa Leszka Leszkiewicza dało wynik negatywny, co oznacza, że prawdopodobnie nie jest on zakażony koronawirusem. Hierarcha brał udział w uroczystości święceń kapłańskich, do jakich doszło w minioną sobotę (30 maja) w tuchowskim sanktuarium. To właśnie on udzielił sakramentu redemptoryście ojcu Pawłowi Orłowi. Niestety uroczystość stała się zarzewiem ogniska COVID-19.

Obecnie wiadomo już o sześciu osobach biorących udział w święceniach, u których wykryto infekcję SARS-CoV-2. Bp Leszkiewicz dla pewności przejdzie testy po raz drugi, dopiero gdy również one dadzą wynik negatywny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej zostanie uznany za zdrowego. Obecnie duchowny jest objęty kwarantanną.

- W związku ze stwierdzeniem przypadków zakażenia koronawirusem we wspólnocie Ojców Redemptorystów w Tuchowie, ks. biskup Leszek Leszkiewicz, który w minioną sobotę udzielał w Tuchowie święceń kapłańskich, został objęty kwarantanną. Wczoraj przeprowadzono u niego test na obecność koronawirusa. Otrzymamy dziś wynik jest NEGATYWNY. Test zostanie powtórzony na początku przyszłego tygodnia. Na chwilę obecną biskup Leszkiewicz czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów zakażenia - napisał ks. Ryszard Stanisław Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: