Święcenia kapłańskie w tuchowskim sanktuarium. Ojciec Rydzyk ma nowego kolegę [ZDJĘCIA]

2020-06-01 12:16
Bazylika w Tuchowie
Autor: Vert/CC0/wikipedia Redemptorysta ojciec Paweł Orzeł przyjął święcenia kapłańskie

W tuchowskim sanktuarium na kapłana został wyświęcony ojciec Paweł Orzeł. Sakramentu udzielił mu biskup pomocniczy tarnowski Leszek Leszkiewicz. Ksiądz Paweł Orzeł pochodzi z miejscowości Męcina (gm. Limanowa) i ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tuchowie, to samo, w którym na księdza kształcił się jeden z najbardziej znanych polskich duchownych - ojciec Tadeusz Rydzyk.

Uroczystość święceń kapłańskich w tuchowskim sanktuarium odbyła się w sobotę, 30 maja. Prezbiterem został ojciec Paweł Orzeł, który otrzymał sakrament z rąk biskupa pomocniczego tarnowskiego Leszka Leszkiewicza. Zakonnik, jako członek Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów) do święceń przygotowywał się nie w tarnowskim, lecz w tuchowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Tę samą uczelnię w 1971 roku ukończył ojciec Tadeusz Rydzyk, który także jest redemptorystą. 

Ojciec Paweł Orzeł do święceń kapłańskich przygotowywał się przez osiem lat, a za motto swojej posługi wybrał słowa z Dziejów Apostolskich: "Nie bój się, Pawle!" Neoprezbiter ma pracować w duszpasterstwie parafialnym w Głogowie. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Zamieszki w USA po zabójstwie George'a Floyda: zniszczony pomnik Kościuszki, spalone auto