Ksiądz prałat Marian Stępień NIE ŻYJE. Wiele lat był proboszczem parafii w Trzetrzewinie

2020-05-30 16:25
Śmierć, znicz, świeczka
Autor: Arcaion/Pixabay.com

Nie żyje ksiądz Marian Stępień, wieloletni proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Trzetrzewinie (gm. Chełmiec) na Sądecczyźnie. Po przejściu na emeryturę duchowny zaangażował się w pracę misjonarską na Ukrainie. Zmarł mając niespełna 82 lata, w 58. roku kapłaństwa. W 1994 roku papież Jan Paweł II przyznał mu godność prałata honorowego.

Ksiądz Marian Stępień zmarł w piątek, 29 maja w wieku niespełna 82 lat. W latach 1987-2008 był proboszczem parafii Matki Bożej Pocieszenia w Trzetrzewinie (gm. Chełmiec) na Sądecczyźnie. 

Ksiądz Marian Stępień urodził się 22 czerwca 1938 roku w Łużnej (pow. gorlicki). Ukończył Niższe, a następnie Wyższe Seminarium Duchowe w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 roku z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Początkowo pracował w parafii Moszczenica, a następnie został katechetę w Łososinie Dolnej.

W 1981 roku został proboszczem nowo utworzonej parafii w Michalczowej, a w 1987 roku otrzymał nominację na proboszcza w Trzetrzewinie. Funkcję tą sprawował do osiągnięcia wieku emerytalnego w 2008 roku, następnie poświęcił się pracy misjonarskiej na Ukrainie. 

Zasłynął jako miłośnik pielgrzymek, nie opuścił żadnej z Tarnowskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę, od początku ich istnienia. W 1994 roku papież Jan Paweł II obdarzył go godnością prałata honorowego. 

Data pogrzebu księdza Mariana Stępnia nie jest jeszcze znana.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Punkt pobierania wymazów do badań na koronawirusa TEST&GO w Grójcu