OGROMNY przyrost zakażonych! Już ponad sto przypadków koronawirusa w powiecie tarnowskim!

2020-06-17 11:06 AT
OGROMNY przyrost zakażonych! Już ponad sto przypadków koronawirusa w powiecie tarnowskim!
Autor: pixabay.com/kropekk_pl Ponad połowa nowych przypadków koronawirusa w województwie pochodzi z powiatu tarnowskiego

W powiecie tarnowskim potwierdzono już ponad sto przypadków koronawirusa. Minionej doby znowu nastąpił tam ogromny przyrost liczby osób zakażonych. Raport Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje o kolejnych trzynastu zainfekowanych SARS-CoV-2. To ponad połowa z ogólnej liczby nowych przypadków, które przez poprzednie 24 godziny wykryto w Małopolsce.

Według najnowszego (17 czerwca) raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, minionej doby przybyło 24 zakażonych koronawirusem, z czego 13 pochodzi z powiatu tarnowskiego. Tym samym na terenie powiatu tarnowskiego potwierdzono od początku epidemii już ponad sto infekcji SARS-CoV-2. Tak jak informowaliśmy wczoraj, ognisko koronawirusa w Tuchowie w dalszym ciągu się rozprzestrzenienia. Niestety wśród zakażonych znajdują się pensjonariusze Domu Pogodnej Jesieni.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 20 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 11 do 95 lat, z powiatu tarnowskiego (13 osób), wadowickiego (5 osób), krakowskiego i nowosądeckiego (po 2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego i olkuskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji - czytamy w najnowszym raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Namioty dla medyków