Koronawirus w Tuchowie. Powiat tarnowski z największym przyrostem zakażonych osób!

2020-06-08 18:14
Koronawirus w Polsce
Autor: DOMIN

Małopolski Urząd Wojewódzki przedstawił najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa. Niestety w Małopolsce mamy 29 nowych osób, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Spośród nich, aż 19 pochodzi z powiatu tarnowskiego. To zdecydowanie najwięcej ze wszystkich powiatów Małopolski, na co wpływ ma ognisko COVID-19 powstałe w Tuchowie.

Poniedziałek, 8 czerwca przyniósł potwierdzenie olbrzymiego przyrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Spośród 29 najnowszych przypadków SARS-CoV-2, aż 19 dotyczy powiatu tarnowskiego. To najwięcej ze wszystkich powiatów Małopolski. Olbrzymi skok jest spowodowany rozwojem ogniska COVID-19, które wybuchło w Tuchowie. Na szczęście zainfekowani w zdecydowanej większości nie wymagają hospitalizacji.

Jak dotąd (8 czerwca) w Małopolsce potwierdzono 1389 przypadków zakażenia koronawirusem, 40 pacjentów zmarło na COVID-19.

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 29 osób. To 3 kobiety i 26 mężczyzn, w wieku od 23 do 85 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu tarnowskiego (19 osób), bocheńskiego (3 osoby), oświęcimskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego (1 osoba). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1389 osób - brzmi komunikat Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Podpalał by gasić. Strażak ochotnik zatrzymany przez policję

PRZECZYTAJ TAKŻE: