Koronawirus. Nowe zakażenia w powiecie tarnowskim i bocheńskim

2020-06-20 13:09
Koronawirus. Nowe zakażenia w powiecie tarnowskim i bocheńskim
Autor: fernandozhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus. Nowe zakażenia w powiecie tarnowskim i bocheńskim

Od początku epidemii w Małopolsce potwierdzono już 1600 przypadków koronawirusa. Według najnowszego (20 czerwca) raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego minionej doby zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u 23 kolejnych osób, w tym trzech z powiatu tarnowskiego i jednej z powiatu bocheńskiego. W Małopolsce potwierdzono również dwa kolejne zgony spowodowane chorobą COVID-19, w tym o. Jana Rzepieli, redemptorysty z Tuchowa.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (20 czerwca) o nowych zakażeniach koronawirusem. Infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 23 osób, w tym trzech z powiatu tarnowskiego i jednej z powiatu bocheńskiego. W tym pierwszym odnotowano dotąd 107 przypadków, a w drugim 152. 

W dzisiejszym raporcie uwzględniono również dwa zgony spowodowane chorobą COVID-19. Walkę z koronawirusem przegrał 74-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego oraz o. Jan Rzepiela, redemptorysta z Tuchowa. O jego śmierci pisaliśmy wczoraj.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 3 do 77 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby), powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego i tarnowskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego i nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1600 osób.


Niestety musimy również poinformować o śmierci 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, oraz 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tarnowskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 43 - czytamy w raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Daniel M. imprezuje do świtu

PRZECZYTAJ TAKŻE: