Sanepid ZAMKNĄŁ kościół w Ryglicach! Mszę odprawiał tam zakażony redemptorysta

2020-06-08 14:05
Kościół w Ryglicach
Autor: Andrzej Otrębski/CC BY-SA 3.0 /wikipedia Decyzją tarnowskiego sanepidu kościół w Ryglicach został zamknięty, a pracujący w nim księża trafili na kwarantannę

Parafialny kościół św. Katarzyny w Ryglicach został zamknięty! Taką decyzję podjął tarnowski sanepid, gdy okazało się, że Mszę św. w tej świątyni odprawił redemptorysta zakażony koronawirusem. Księża pracujący w ryglickiej parafii trafili na kwarantannę i będą w niej przebywać, co najmniej do 12 czerwca. W tym czasie wierni mogą korzystać z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. udzielonej przez biskupa tarnowskiego.

Tarnowski sanepid podjął decyzję o zamknięciu kościoła parafialnego św. Katarzyny w Ryglicach. Świątynia należy do dekanatu Tuchów, gdzie po święceniach kapłańskich w bazylice ojców redemptorystów wybuchło ognisko COVID-19.

Tarnowski sanepid zamknął kościół św. Katarzyny w Ryglicach, a księży pracujących w tamtejszej parafii objął kwarantanną, która potrwa co najmniej do 12 czerwca. Decyzja jest efektem potwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego z tuchowskich redemptorystów. Odprawił on w Ryglicach Mszę św. i uczestniczył w rozdawaniu Komunii. 

Wszystkie osoby, które w dniu 31 maja (niedziela) uczestniczyły we Mszy św. odprawionej w ryglickim kościele św. Katarzyny o godz. 9.00, powinny telefonicznie skontaktować się z sanepidem pod numerem: 666035666.

Ksiądz Franciszek Kuczek, proboszcz parafii św. Katarzyny w Ryglicach oświadczył, że nie brał udziału w święceniach kapłańskich w Tuchowie. Bierzmowanie planowane w dniu 12 czerwca odbędzie się w innym terminie.

W czasie, gdy świątynia będzie zamknięta, wierni z parafii Ryglice mogą korzystać z dyspensy udzielonej przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Wyjątkowy komiks w Olsztynie. Mikołaj Kopernik walczy z pandemią