Pierwsza ofiara COVID-19 w Tuchowie! Nie żyje pensjonariuszka DPJ

2020-06-17 20:05 AT
Pierwsza ofiara COVID-19 w Tuchowie! Nie żyje pensjonariuszka DPJ
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com

Starostwo powiatowe w Tarnowie poinformowało o śmierci 91-letniej pensjonariuszki Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, która była zakażona koronawirusem. To pierwszy przypadek zgonu spowodowanego COVID-19 w powiecie tarnowskim. W Tuchowie stwierdzono dotąd (17 czerwca) 88 infekcji SARS-CoV-2, z czego 37 dotyczy ojców redemptorystów, 25 sióstr józefitek, a 10 seniorów z DPJ.

Pierwszy zgon w powiecie tarnowskim z powodu COVID-19

Starostwo powiatowe w Tarnowie poinformowało dzisiaj (17 czerwca) o śmierci 91-letniej pensjonariuszki Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, która była zakażona koronawirusem. To pierwszy przypadek zgonu spowodowanego chorobą COVID-19 w powiecie tarnowskim. Na tym terenie liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła już liczbę 100, z czego prawie 90 odnotowano w Tuchowie.

Kto jest zakażony?

37 przypadków infekcji SARS-CoV-2 dotyczy ojców redemptorystów w klasztoru w Tuchowie. Zakonnicy z Lubaszowej również przeszli testy na koronawirusa, ale wszystkie wyniki były negatywne. Choruje również 25 sióstr józefitek opiekujących się seniorami w Domu Pogodnej Jesieni oraz 10 pensjonariuszy ośrodka. Pozostali zarażeni to osoby świeckie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

20-latka pochwaliła się w internecie przekraczaniem prędkości. Teraz ma czego żałować

PRZECZYTAJ TAKŻE: