Tuchów. Dziecko ZAKAŻONE koronawirusem podczas bierzmowania! Siostry zakonne też chore!

2020-06-08 21:38
Koronawirus nie odpuszcza!
Autor: Łukasz Gągulski/SE Koronawirus nie odpuszcza!

Ognisko koronawirusa w Tuchowie dotyczy nie tylko ojców redemptorystów. Starosta tarnowski Roman Łucarz potwierdził, że zakażonych jest również blisko dwadzieścia sióstr józefitek. Wśród osób dotkniętych infekcją SARS-CoV-2 znalazło się, także 14-letnie dziecko, uczestniczące w bierzmowaniu, które 30 maja odbyło się w tuchowskiej bazylice.

Ognisko koronawirusa w Tuchowie nie ograniczyło się wyłącznie do ojców redemptorystów. Dzisiaj (8 czerwca) starosta tarnowski Roman Łucarz poinformował, że SARS-CoV-2 potwierdzono u blisko dwudziestu sióstr józefitek z tuchowskiego domu zakonnego. Według popołudniowego raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na terenie całego województwa przybyło aż 29 osób zakażonych koronawirusem, ale w tym tylko trzy kobiety. Prawdopodobnie więc, zainfekowane zakonnice zostaną umieszczone w oficjalnych statystykach dopiero we wtorek, 9 czerwca. 

Koronawirus dotknął też osoby świeckie, uczestniczące w uroczystościach religijnych odbywających się na przełomie maja i czerwca w Tuchowie. SARS-CoV-2 wykryto w organizmie 14-letniego dziecka, biorącego udział w uroczystości bierzmowania, do której doszło 30 maja w tuchowskiej bazylice. Sakramentu udzielił młodzieży biskup pomocniczy tarnowski Leszek Leszkiewicz, tego samego dnia wyświęcił on na księdza redemptorystę, ojca Pawła Orła.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Po 25 lat więzienia dla OPRAWCÓW Moniki. Opis jej GEHENNY szokuje

PRZECZYTAJ TAKŻE: