Tuchów. Dziecko ZAKAŻONE koronawirusem podczas bierzmowania! Siostry zakonne też chore!

2020-06-08 21:38 AT
Koronawirus nie odpuszcza!
Autor: Łukasz Gągulski/SE Koronawirus nie odpuszcza!

Ognisko koronawirusa w Tuchowie dotyczy nie tylko ojców redemptorystów. Starosta tarnowski Roman Łucarz potwierdził, że zakażonych jest również blisko dwadzieścia sióstr józefitek. Wśród osób dotkniętych infekcją SARS-CoV-2 znalazło się, także 14-letnie dziecko, uczestniczące w bierzmowaniu, które 30 maja odbyło się w tuchowskiej bazylice.

Ognisko koronawirusa w Tuchowie nie ograniczyło się wyłącznie do ojców redemptorystów. Dzisiaj (8 czerwca) starosta tarnowski Roman Łucarz poinformował, że SARS-CoV-2 potwierdzono u blisko dwudziestu sióstr józefitek z tuchowskiego domu zakonnego. Według popołudniowego raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na terenie całego województwa przybyło aż 29 osób zakażonych koronawirusem, ale w tym tylko trzy kobiety. Prawdopodobnie więc, zainfekowane zakonnice zostaną umieszczone w oficjalnych statystykach dopiero we wtorek, 9 czerwca. 

Koronawirus dotknął też osoby świeckie, uczestniczące w uroczystościach religijnych odbywających się na przełomie maja i czerwca w Tuchowie. SARS-CoV-2 wykryto w organizmie 14-letniego dziecka, biorącego udział w uroczystości bierzmowania, do której doszło 30 maja w tuchowskiej bazylice. Sakramentu udzielił młodzieży biskup pomocniczy tarnowski Leszek Leszkiewicz, tego samego dnia wyświęcił on na księdza redemptorystę, ojca Pawła Orła.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Po 25 lat więzienia dla OPRAWCÓW Moniki. Opis jej GEHENNY szokuje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: