Bazylika w Tuchowie

i

Autor: Vert/CC0/wikipedia Redemptorysta ojciec Paweł Orzeł przyjął święcenia kapłańskie

Tuchów. Nagła zmiana decyzji! Bazylika redemptorystów NIE BĘDZIE otwarta!

2020-06-25 7:35

Bazylika w Tuchowie nie zostanie otwarta w czerwcu. Początkowo redemptoryści planowali udostępnić świątynię wiernym już w środę (24 czerwca), jednak w wyniku obaw, że koronawirus mógłby się dalej rozprzestrzeniać przełożono tę decyzję. Nową datą otwarcia bazyliki jest 1 lipca, godz. 18.00.

Bazylika w Tuchowie jest zamknięta z powodu epidemii koronawirusa, która znalazła w świątyni jedno ze swoich ognisk. Pierwotnie redemptoryści planowali ponownie udostępnić kościół wiernym w środę 24 czerwca, ale wycofali się z tej decyzji. Istnieje obawa, że po otwarciu bazyliki koronawirus znowu mógłby się rozprzestrzeniać. Zakonnicy poinformowali o nowej dacie zakończenia kwarantanny. Ma do tego dojść 1 lipca o godz. 18.00.

Przypomnijmy, że w planowanym terminie nie odbędzie się również Wielki Odpust Tuchowski.

- W dniu wczorajszym (23.06.2020 r.) wydaliśmy komunikat, że Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zostanie otwarte we środę 24 czerwca b.r., o godz. 18.00. Decyzja ta była absolutnie bezpieczna, podjęta oczywiście w porozumieniu z Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie. Po opublikowaniu w mediach tej decyzji niektóre osoby wyrażały obawę. Szanując ten wyrażony niepokój, przesuwamy otwarcie sanktuarium na dzień 1 lipca 2020 r. na godz. 18.00 - napisał na FB o. Ludwik Łabuda, ekonom domu zakonnego redemptorystów w Tuchowie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Zabytkowe tramwaje i autobusy wyjadą na ulice Krakowa

PRZECZYTAJ TAKŻE: