Koronawirus w Tuchowie już widoczny w statystykach. Drastyczny wzrost liczby zakażonych!

2020-06-05 10:50 AT
Medycy walczący z koronawirusem
Autor: Shutterstock Olbrzymi przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie tarnowskim

Małopolski Urząd Wojewódzki przedstawił najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa. Niestety w powiecie tarnowskim nastąpił ogromny przyrost liczby zakażonych SARS-CoV-2, sięgający niemal 50 proc. To pokłosie ogniska COVID-19 , które wybuchło w tuchowskim klasztorze, po sobotnich (30 maja) święceniach kapłańskich.

Do tej pory zarówno miasto Tarnów, jak i powiat tarnowski świetnie radziły sobie z epidemią koronawirusa, a liczba przypadków była niewielka. Niestety ognisko COVID-19, które wybuchło w klasztorze ojców redemptorystów w Tuchowie po sobotnich (30 maja) święceniach kapłańskich bardzo negatywnie wpłynęło na statystki. 

W powiecie tarnowskim przybyło aż sześć nowych zakażeń i tym samym ogólna liczba wykrytych przypadków wzrosła do dwudziestu. W trakcie jednej doby przyrost wyniósł wiec 43 proc., a na tym może się nie skończyć, ponieważ ciągle nie wszyscy uczestnicy sobotnich uroczystości zostali przebadani. 

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 15 osób. To 5 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 21 do 81 lat, z powiatu suskiego (7 osób), tarnowskiego (6 osób) oraz Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 1 osobie). Jedna osoba jest hospitalizowana, pozostali przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1293 osób.

Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 7 kobiet i mężczyzna, w wieku od 5 do 76 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu limanowskiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: krakowskiego, myślenickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 924 ozdrowieńców - czytamy w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Śmierć pod kołami pociągu