Koronawirus w Tuchowie. Wojewoda potwierdza istnienie ogniska COVID-19 i reaguje!

2020-06-07 21:22
Łóżko szpitalne, koronawirus
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Testom na obecność koronawirusa poddana prawie 150 z Tuchowa

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zareagował na istniejące ognisko koronawirusa w Tuchowie. Zakażeni są już nie tylko zakonnicy ze znajdującego się w mieście klasztoru ojców redemptorystów, lecz także osoby świeckie. Istnieje groźba, że COVID-19 zaatakuje masowo pensjonariuszy DPS-u w Tuchowie. Do ośrodka przekazano dodatkowo środki ochrony osobistej.

Dzisiaj (7 czerwca) burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek potwierdziła, że zakażeni są pracownicy miejskich placówek oświatowych. Istnieje groźba, że choroba COVID-19 rozprzestrzenieni są również wśród pensjonariuszy miejscowego DPS-u.  Na sytuację zareagował wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który polecił przekazać ośrodkowi dodatkowy sprzęt, w tym między innymi fartuchy, czepki chirurgiczne, ochraniacze na buty, rękawiczki jednorazowe, maseczki włókninowe, przyłbice i płyny do dezynfekcji.

Do Tuchowa przyjechały specjalne busy, służące po pobierania wymazów. W trakcie weekendu przebadano w ten sposób prawie 150 osób. Na wyniki wszystkich testów będziemy musieli jeszcze poczekać, ale znowu nastąpił gwałtowny wzrost potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w powiecie tarnowskim. Według najnowszego raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, liczba zainfekowanych koronawirusem w tej części województwa zwiększyła się dzisiaj o dziewięć osób.

Łącznie w powiecie tarnowskim potwierdzono dotąd (stan na 7 czerwca) 29 przypadków koronawirusa, przy czym jeszcze w czwartek, 4 czerwca było ich tylko 14. To oznacza wzrost o ponad 100 proc. na przestrzeni trzech dni.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Rozstrzelał sąsiadkę i się zabił.

PRZECZYTAJ TAKŻE: