Żołnierze zrobili im testy na koronawirusa. Tam redemptoryści NIE SĄ zakażeni! [ZDJĘCIA]

2020-06-09 20:20

Dobre wiadomości napłynęły z podtuchowskiej miejscowości Lubaszowa. Tamtejsza wspólnota redemptorystów nie została dotknięta epidemią koronawirusa. Potwierdziły to testy wykonane przez żołnierzy z Krakowa, przy pomocy specjalnego, wojskowego busa. Duchowni przez kolejny tydzień będą jeszcze objęci kwarantanną. W tym czasie nie mogą odprawiać Mszy św. w kościele św. Gerarda.

Redemptoryści z Lubaszowej, w przeciwieństwie do tych z Tuchowa nie zarazili się koronawirusem. Wszyscy przebadani ojcowie oraz zakonni nowicjusze otrzymali negatywne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Wspólnota jeszcze przez kolejny tydzień będzie jednak objęta kwarantanną, dlatego duchowni muszą zrezygnować z odprawiania liturgii w kościele św. Gerarda oraz w kaplicy "na Willi".

PRZECZYTAJ: Czy nadawałbyś się do pracy w wojsku? Rozwiąż TEN TEST!

- Drodzy Przyjaciele i Parafianie z Lubaszowej. W dniu wczorajszym (8 czerwca) od ojców i braci nowicjuszy pobrano wymazy. Dzisiaj (9 czerwca) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informacje z SANEPID-u, że wszystkie nasze wyniki są NEGATYWNE. Tak więc jesteśmy więcej niż zadowoleni. Szybkie działania prewencyjne jakie podjęliśmy jako redemptoryści z Lubaszowej - niezwłocznie, kiedy dowiedzieliśmy się o zaistniałej sytuacji w Tuchowie - uchroniły nas od problemów. Po prostu nie zlekceważyliśmy zagrożenia. Mamy nadzieję, że również i Was ta informacja ucieszy. Wielu bowiem z Was miało z nami kontakt w kościele parafialnym jak i na „Wilii”. Jednym z ważnych priorytetów jakie nas motywują jest wasze bezpieczeństwo.
Informujemy jednocześnie, że przez najbliższy czas ( kolejny tydzień) będzie nas obowiązywać kwarantanna. Oznacza to - jak zapewne się domyślacie - zawieszenie jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej w kościele p/w św. Gerarda oraz w kaplicy „na Willi”.
Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Przyjaciele za pamięć modlitewną i wszelkie formy okazywanej troski. Dziękujemy policjantom z Tarnowa za rutynowe wizyty i zrozumienie. Dziękujemy żołnierzom z Krakowa, którzy przyjechali, aby zrobić nam wymazy. Dzielni i pracowici młodzi ludzie. Życzymy Wam zdrowia w waszej misji na Śląsku - napisał ojciec Dariusz Pabiś, przełożony wspólnoty redemptorystów w Lubaszowej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Dr Maciej Hamankiewicz: Epidemia przerosła polityków, rząd działa po omacku [Super Raport]

PRZECZYTAJ TAKŻE: