Koronawirus w Tuchowie. Znowu skok liczby zakażonych w powiecie tarnowskim

2020-06-16 12:02
Koronawirus w Tuchowie. Znowu skok liczby zakażonych w powiecie tarnowskim
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express W powiecie tarnowskim potwierdzono już niemal sto przypadków zakażenia koronawirusem

Najnowszy (16 czerwca) raport Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przyniósł informacje o kolejnym, skokowym wzroście liczby zakażonych SARS-CoV-2 w powiecie tarnowskim. Łącznie infekcję potwierdzono u ośmiu nowych osób, a tym samym ogólna liczba zainfekowanych w tym powiecie wzrosła do 89. Wśród nowych przypadków są ojcowie redemptoryści i siostra zakonna z Tuchowa.

Zgodnie z dzisiejszym (16 czerwca) raportem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzynastu nowych osób, aż osiem z nich pochodzi z powiatu tarnowskiego. Tym samym, od początku epidemii w Małopolsce mamy już 1529 przypadków infekcji SARS-CoV-2, z czego 89 w powiecie tarnowskim. 

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 5 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 2 do 81 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu tarnowskiego (8 osób) oraz powiatów: myślenickiego, nowosądeckiego i chrzanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji. Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu jednego przypadku – raport skorygowano. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1529 osób - czytamy w najnowszym raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tuchowski magistrat ujawnił, że wśród nowych osób zakażonych koronawirusem jest czterech ojców redemptorystów i siostra józefitka pracująca w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. Zakonnicy przebywają obecnie w domu rekolekcyjnym w Lubaszowej, gdzie nie wykryto żadnego przypadku SARS-CoV-2.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW

PRZECZYTAJ TAKŻE: