Odpust w Tuchowie ODWOŁANY przez koronawirusa!

2020-06-14 16:16 AT
Bazylika w Tuchowie
Autor: Vert/CC0/wikipedia Redemptorysta ojciec Paweł Orzeł przyjął święcenia kapłańskie

Tradycyjnie na początku lipcu do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie przyjeżdżali pielgrzymi z wielu stron świata, by wziąć udział w Wielkim Odpuście Tuchowskim. W tym roku nie odbędzie się on w zaplanowanym terminie ze względu na epidemię koronawirusa. Redemptoryści poinformowali, że chcą przesunąć uroczystość na inny termin.

W tym roku Wielki Odpust Tuchowski nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Co roku, ściągał on do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie  tłumy pielgrzymów, lecz teraz ich obecność stwarzałaby duże zagrożenie epidemiologiczne.

W mieście infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono już u kilkudziesięciu osób, w tym ponad 30 ojców redemptorystów, kilkunastu sióstr józefitek, a także osób świeckich, które brały udział w uroczystościach religijnych w tuchowskim sanktuarium. Odpust ma zostać przesunięty na inny termin. Na razie jest on jeszcze ustalony.

- Drodzy Czciciele Matki Bożej Tuchowskiej, Drodzy Pielgrzymi. Pierwszy tydzień lipca kojarzy się dla wielu z Wielkim Odpustem Tuchowskim. Przed cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej przybywają zorganizowane grupy jak i indywidualni pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji i spoza jej granic. W tym roku Wielki Odpust Tuchowski w tradycyjnej formie, niestety się nie odbędzie, z uwagi na pojawianie się ogniska koronawirusa w Tuchowie i w okolicy. Obchody Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przesuwamy na inny termin, który podamy w odpowiednim czasie. W tej trudnej dla nas sytuacji pragniemy wszystkich, Drogich nam Pielgrzymów, zaprosić do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej, by wypraszać potrzebne łaski, zwłaszcza oddalenie od nas epidemii. Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie! - napisali na FB tuchowscy redemptoryści.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Córka wskoczyła do studni z samotności

PRZECZYTAJ TAKŻE: