Prawie wszystkie nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce dotyczą powiatu tarnowskiego!

2020-06-09 12:11
Koronawirus: wracają obostrzenia
Autor: Pixabay Rozwija się ognisko koronawirusa w Tuchowie

Po raz kolejny powiat tarnowski stał się niechlubnym liderem przyrostu nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Dzisiaj rano (9 czerwca) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 26 osobach, u których wykryto SARS-CoV-2, aż 21 z nich pochodzi właśnie z powiatu tarnowskiego. Zakażenia są efektem ogniska COVID-19 powstałego w Tuchowie.

Znaczącego wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem pochodzących z powiatu tarnowskiego można było się spodziewać już wczoraj (8 czerwca), po informacji starosty Romana Łucarza, że infekcja zaatakowała również siostry józefitki z Tuchowa. Ta wiadomość ma odzwierciedlenie w porannym raporcie dotyczącym epidemii, przekazanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki we wtorek, 9 czerwca.

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 20 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 23 do 88 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu tarnowskiego (21), suskiego (2) i chrzanowskiego (1). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1415 osób - czytamy w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Do tej pory (9 czerwca) na COVID-19 zmarło czterdziestu Małopolan. Dobrą wiadomością jest powrót do zdrowia kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 2 kobiety i 4 mężczyzn, w wieku od 13 do 65 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (3), limanowskiego (1) i oświęcimskiego (1), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 962 ozdrowieńców.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Poradnik Adama Federa "Będzie Dobrze": Wiece w czasie pandemii

PRZECZYTAJ TAKŻE: