Koronawirus u redemptorystów z Tuchowa? Kościół i klasztor zostały zamknięte!

2020-06-03 20:45
Bazylika w Tuchowie
Autor: Vert/CC0/wikipedia Redemptorysta ojciec Paweł Orzeł przyjął święcenia kapłańskie

Kościół i klasztor ojców redemptorystów w Tuchowie są zamknięte do czasu otrzymania wyników badań zakonników, którzy mają objawy infekcji. Istnieje obawa, że mogli oni zostać zarażeni koronawirusem. W tuchowskiej bazylice odbywały się niedawno uroczystości z udziałem dużej liczby wiernych, być może wówczas doszło do rozprzestrzenienia się choroby.

Tuchowscy redemptoryści poinformowali w mediach społecznościowych o czasowym zamknięciu swojego kościoła i klasztoru. Przyczyną jest obawa, że wśród zakonników mogło dojść do zarażenia koronawirusem. Obiekty kultu pozostaną nieczynne do momentu otrzymania wyników badań osób, które mogły zachorować na COVID-19. Duchowni poprosili wiernych o modlitwę.

- W związku z podejrzeniem o kontakt z osobą zarażoną Covid-19 kościół i klasztor będą zamknięte do wyjaśnienia sytuacji.
Tym samym nabożeństw i mszy nie będzie. Wszystkie zamówione intencje będą odprawione w klasztornej kaplicy. Prosimy Was o modlitwę - napisali na FB tuchowscy redemptoryści.

W ostatnim czasie został zniesiony limit wiernych mogących równocześnie przebywać w świątyni. W związku z tym w Tuchowie odbyła się między innymi uroczystość święceń kapłańskich ojca Pawła Orła. Być może wówczas doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Ruchomy szlaban na parkingu przed katedrą