Zmarł kolejny redemptorysta z Tuchowa. Za trzy dni obchodziłby jubileusz 60-lecia święceń

2020-06-23 11:21
Ojciec Jan Słowik, redemptorysta
Autor: Bazylika mniejsza w Tuchowie Przyczyną śmierci o. Jana Słowika nie była choroba COVID-19

Kolejny redemptorysta z Tuchowa nie żyje. Dzisiaj nad ranem (23 czerwca) w tarnowskim szpitalu zmarł ojciec Jan Słowik, który za trzy dni obchodziłby jubileusz święceń kapłańskich. Zakonnicy informują, że powodem zgonu 84-latka nie była choroba COVID-19. Tymczasem jutro odbędzie się pogrzeb ojca Jana Rzepieli, który zmarł w wyniku zakażenia.

Zmarł ojciec Jan Słowik

Tuchowscy redemptoryści poinformowali, że dzisiaj nad ranem (23 czerwca) w wieku 84 lat zmarł ojciec Jan Słowik. Zakonnik przebywał w tarnowskim szpitalu, lecz powodem jego zgonu nie była choroba COVID-19. Dokładnie za trzy dni, 26 czerwca ojciec Jan obchodziłby jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. 

- We wtorek, 23 czerwca 2020 r., zmarł nasz Współbrat o. Jan Słowik CSsR. Przeżył lat 84, w Zgromadzeniu Redemptorystów 67, a w kapłaństwie 60 lat . Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…  Odszedł do Najświętszego Odkupiciela po ciężkiej chorobie najpierw w domu zakonnym, a od dłuższego czasu przebywał także w placówkach medycznych. Zmarł w szpitalu w Tarnowie. Całe swe życie zakonne i kapłańskie spędził przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej jako duszpasterz i spowiednik, a także jako wykładowca języków klasycznych w miejscowym Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów. Był uznanym w okolicy pszczelarzem - napisali na swojej stronie redemptoryści.

Pogrzeb ojca Jana Rzepieli

W środę, 24 czerwca jest zaplanowany pogrzeb ojca Jana Rzepieli, redemptorysty z Tuchowa, który przegrał walkę z chorobą COVID-19. O godz. 13.30 do kaplicy cmentarza w Tuchowie zostanie wprowadzone ciało zmarłego i obecni odmówią różaniec. O godz. 14.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa.

PRZECZYTA TAKŻE: Tego nie wiedziałeś o pogrzebach księży! Różnią się od pochówków osób świeckich

Uroczystość będzie transmitowana za pośrednictwem mediów społecznościowych tuchowskich redemptorystów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Tak wygląda grób tragicznie zmarłej motocyklistki Karoliny z Zielonki