Nie żyje o. Zbigniew Chaim spod Tuchowa. Miał krętą drogę do kapłaństwa. Kiedy pogrzeb?

Bazylika w Tuchowie
Autor: Vert/CC0/wikipedia Redemptorysta ojciec Paweł Orzeł przyjął święcenia kapłańskie

Urodzony w Karwodrzy (k. Tuchowa) redemptorysta o. Zbigniew Chaim zmarł w poniedziałek, 17 sierpnia po walce z chorobą. Jego droga do kapłaństwa nie była łatwa, bo do seminarium wstępował dwa razy. Przez kilka lat pracował jako osoba świecka w tarnowskich zakładach: Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz Karpackich Zakładach Gazownictwa.

O. Zbigniew Chaim urodził się w Karwodrzy (k. Tuchowa) w 1953 roku. Po ukończeniu liceum wstąpił do zakonu redemptorystów, jednak po pierwszym roku studiów ze względów zdrowotnych przerwał naukę w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie i podjął pracę jako osoba świecka w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowie, a następnie w Karpackich Zakładach Gazownictwa w Tarnowie. W 1980 roku ponownie wstąpił do zakonu. Święcenia kapłańskie przyjął pięć lat później, już jako 33-letni mężczyzna. Był proboszczem w Zamościu (do 1992), następnie pracował jako misjonarz i rekolekcjonista w domach w Warszawie, przy ul. Pieszej (1992-1994), Bardzie (1994-1997), Warszawie, przy ul. Karolkowej (1997-1999), Tuchowie (1999-2011), Lubaszowej (2011-2015) oraz w Krakowie (2015-2020). Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, kilka tygodni przed śmiercią został ponownie przeniesiony do Tuchowa. Zmarł w poniedziałek, 17 sierpnia.

Jego współbracia redemptoryści wspominają, że pasją o. Zbigniewa Chaima było ogrodnictwo. We wszystkich domach zakonnych, w których przebywał dbał o rozwój znajdujących się tam ogrodów.

Uroczystości pogrzebowe o. Zbigniewa Chaima zostały zaplanowane na środę, 19 sierpnia. O godz. 10.30 ciało zmarłego zostanie wprowadzone do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie i zgromadzeni odmówią różaniec. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00.

Nie żyje o. Zbigniew Chaim spod Tuchowa. Miał krętą drogę do kapłaństwa. Kiedy pogrzeb?
Autor: Bazylika Mniejsza w Tuchowie
Napadła ją starsza pani bo nie miała maseczki!