Ks. Jaromir Buczak z Trzciany nie żyje. Tragiczna śmierć duchownego na Rysach. Kim był?

2020-08-12 17:32
Ks. Jaromir Buczak z Trzciany nie żyje. Tragiczna śmierć duchownego na Rysach. Kim był?
Autor: Facebook/Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ks. Jaromir Buczak z Trzciany nie żyje. Tragiczna śmierć duchownego na Rysach. Kim był?

Do okropnej tragedii doszło dzisiaj (12 sierpnia) w Tatrach. Na szlaku prowadzącym na Rysy młody mężczyzna spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów i zginął na miejscu. Ofiarą jest ksiądz Jaromir Buczak, kapłan diecezji tarnowskiej, pracujący w parafii Trzciana i pełniący funkcję asystenta oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w tej miejscowości.

Do tragicznego wypadku w Tatrach doszło dzisiaj (12 sierpnia) po południu. Na szlaku prowadzącym na Rysy 34-letni mężczyzna spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów i zginął na miejscu. Ofiarą jest ksiądz Jaromir Buczak, kapłan diecezji tarnowskiej z parafii Trzciana. Pełnił on również funckję asystenta oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w tej miejscowości.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana. Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich - napisali na FB przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 roku w Rzeszowie, jako syn Mieczysława i Bożeny z domu Kipa. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie. Egzamin dojrzałości złożył w 2005 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu (od 1 września 2013 roku) oraz w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni (od 1 września 2016 roku). Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana. Był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Zmarły kapłan prowadził również swój kanał w serwisie YouTube.

Horror na plaży w centrum Sopotu. Nie żyje mężczyzna