WAŻNY apel biskupa tarnowskiego! Potrzebne jest wsparcie finansowe

Katedra Tarnów współcześnie
Autor: Adrian Teliszewski Katedra tarnowska współcześnie

Na prośbę biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) w kościołach diecezji tarnowskiej zostanie zorganizowana zbiórka środków finansowych dla osób poszkodowanych podczas niedawnego wybuchu w stolicy Libanu - Bejrucie. Wierni będą się również modlić za ofiary tej tragedii oraz o jak najszybsze przywrócenie pokoju na całym Bliskim Wschodzie.

Na początku sierpnia w stolicy Libanu - Bejrucie doszło do eksplozji materiałów wybuchowych. Życie w tej tragedii straciło ponad 170 osób, a ponad 6 tysięcy odniosło obrażenia. Dodatkowo wybuch spowodował utratę dachu nad głową dla około 300 tysięcy mieszkańców Bejrutu oraz ogromne straty materialne. Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała do wiernych o włączenie się w pomoc dla Libańczyków. Zgodnie z wolą biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) po każdej Mszy św. we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej będzie trwała zbiórka środków finansowych, które następnie za pośrednictwem Caritasu trafią do potrzebujących w Libanie. Oprócz tego w czasie liturgii wierni będą się modlić  za ofiary wybuchu oraz o jak najszybsze przywrócenie pokoju na całym Bliskim Wschodzie.

- Drodzy Diecezjanie! Podejmując apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwracam się do Was z gorącą prośbą, aby jutrzejszą niedzielę przeżyć we wszystkich wspólnotach parafialnych jako dzień solidarności z ciężko doświadczonym w ostatnich dniach narodem libańskim, a szczególnie z mieszkańcami zniszczonego przez eksplozję materiałów wybuchowych Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji modlono się jutro za ofiary tej tragedii oraz o jak najszybsze przywrócenie pokoju na całym Bliskim Wschodzie. Proszę również, aby po wszystkich Mszach świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem naszej Caritas zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Niech nasza ofiarność i serdeczna modlitwa za wstawiennictwem św. Charbela przywróci raz jeszcze nadzieję tak bardzo udręczonym przez wojnę i terroryzm narodom - napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Horror na plaży w centrum Sopotu. Nie żyje mężczyzna