Bejrut: POTĘŻNA eksplozja w porcie. Z okien wypadły szyby, strasznie zniszczenia

2020-08-04 18:08 ag
Eksplozja w Bejrucie
Autor: Twitter Eksplozja w Bejrucie

Ogromna eksplozja w Bejrucie, stolicy Libanu. Do wybuchu doszło w porcie w centrum miasta. Siła była tak wielka, że rozsadziła drzwi i okna okolicznych budynków.

Wielka eksplozja w Bejrucie, stolicy Libanu. Według wstępnych doniesień, eksplozja miała miejsce w porcie obok redakcji zajmującej się Bliskim Wschodem - "Daily Star". Lokalne media informują, że w wypadku rannych zostało wiele osób. Choć początkowo z podanych informacji wynikało, że nikt nie zginął w wyniku silnej eksplozji, to niestety teraz napływają smutne wieści. W wyniku eksplozji życie straciło co najmniej 10 osób. Jak podaje CNN za Libańską Agencją Prasową - wybuch miał być spowodowany pożarem, do jakiego doszło w magazynie petard. Czy jest to nieszczesliwy ywpadek czy też celowe działanie, jeszcze nie wiadomo. Jasne jest natomiast, że jak podaje BBC do eksplozji doszło na kilkadziesiąt godzin przed werdyktem w spawie zabójstwa byłego premiera Rafika Haririego w 2005 roku. Trybunał ONZ ma wydać wyrok w procesie zaocznym wobec czterech podejrzanych o morderstwo polityka przy użyciu samochodu-pułapki. Wspierana przez Iran grupa Hezbollah konsekwentnie zaprzecza jakiejkolwiek roli w jego śmierci.

Bejrut – stolica i największe miasto Libanu, leżące w środkowej części kraju. Liczy 2 mln 60 tys. mieszkańców, większość pochodzenia arabskiego. Dawniej miasto było nazywane: Birutu, Berytos. Znajduje się tu wiele zabytków i dobytku historycznego kraju.

Bejrut: wybuch w porcie. Ogromne zniszczenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze