Uczestnik wesela zakażony koronawirusem! Powiat limanowski będzie żółtą strefą?

2020-08-12 14:47 Adrian Teliszewski
Uczestnik wesela zakażony koronawirusem! Powiat limanowski będzie żółtą strefą?
Autor: Efraimstochter/cc0/pixabay Uczestnik wesela zakażony koronawirusem! Powiat limanowski będzie żółtą strefą?

Kolejne wesele w Małopolsce mogło stać się ogniskiem koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u jednego z uczestników zabawy, pozostali mają zostać przebadani w niedzielę (16 sierpnia). Uroczystość odbyła się na terenie powiatu myślenickiego, jednak większość gości pochodzi z gminy Jodłownik w powiecie limanowskim. Powiat ten już w tej chwili przekroczył wskaźnik kwalifikujący do wprowadzenia tam tzw. żółtej strefy.

W minioną sobotę (8 sierpnia) w powiecie myślenickim odbyło się wesele, w którym wzięło udział około dziewięćdziesięciu gości. Jak informuje portal limanowa.in, przeważające grono uczestników zabawy stanowili mieszkańcy gminy Jodłownik w powiecie limanowskim, a u jednego z weselników potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym wszystkie osoby, które brały udział w zaślubinach trafiły na kwarantannę. W niedzielę (16 sierpnia) na terenie powiatu limanowskiego zostanie zorganizowany zbiorowy punkt poboru wymazów dla uczestników uroczystości. Po przebadaniu próbek będzie wiadomo, ile osób uległo infekcji SARS-CoV-2.

Powiat limanowski już przekroczył wskaźnik kwalifikujący do wprowadzenia na jego terenie tzw. żółtej strefy. Jak wyliczył portal limanowa.in, na Limanowszczyźnie zapadalność na koronawirusa osiągnęła w ciągu minionych dwóch tygodni wartość 88 osób na 10 tysięcy mieszkańców, podczas gdy minimum do objęcia żółtą strefą dla powiatu limanowskiego wynosi 79. 

Pieszy kontra hulajnoga. Nocna awantura w Krakowie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.