Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? [4 WRZEŚNIA 2020]

i

Autor: mj-s zdjęcie ilustracyjne

Dwa kolejne zgony z powodu koronawirusa! Sądecczyzna z ogromnym przyrostem zakażeń

2020-08-12 13:08

Nie żyją dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. To mieszkańcy dwóch powiatów: nowosądeckiego i bocheńskiego. W Małopolsce ponownie odnotowano najwyższy dobowy przyrost nowych przypadków SARS-CoV-2 w kraju. Zainfekowane są między innymi 53 kolejne osoby z Sądecczyzny (36 mieszkańców powiatu nowosądeckiego i 17 mieszkańców Nowego Sącza).

Na COVID-19 zmarli minionej doby dwaj mieszkańcy Małopolski: 61-latek z powiatu nowosądeckiego oraz 83-latek z powiatu bocheńskiego. Obie osoby przebywały w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim i cierpiały na choroby współistniejące. Wśród 173 nowych przypadków SARS-CoV-2 w województwie 53 dotyczy mieszkańców Sądecczyzny, a 17 mieszkańców powiatu bocheńskiego. 

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 173 osób. To 79 kobiet i 94 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 79 lat, z powiatu nowotarskiego (37 osób), nowosądeckiego (36 osób), Krakowa (33 osoby), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (po 17 osób), powiatu wielickiego (6 osób), oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 4 osoby), myślenickiego, olkuskiego, wadowickiego i gorlickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, krakowskiego, proszowickiego, suskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4937 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 61-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego i 83-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 83 - czytamy w najnowszym (12 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Kierowca BMW potrącił policjanta

PRZECZYTAJ TAKŻE: