Koronawirus. Małopolska bez czerwonych stref? Stabilna sytuacja na Sądecczyźnie [RAPORT]

2020-08-18 11:31

Obostrzenia wprowadzone na Sądecczyźnie w związku z włączeniem tego regionu Małopolski do czerwonej strefy przynoszą efekty. W dalszym ciągu notuje się tam nowe przypadki zakażenia koronawirusem, lecz ich liczba znacząco spadła. Jeśli tendencja się utrzyma Sądecczyzna przestanie być czerwoną strefą. Obecnie w epicentrum epidemii znalazł się Kraków i powiat nowotarski.

Najnowszy raport Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wskazuje, że sytuacja epidemiczna na Sądecczyźnie uległa stabilizacji. Minionej doby potwierdzono tam osiemnaście nowych przypadków koronawirusa (12 w powiecie nowosądeckim i 6 w Nowym Sączu). To znacznie mniej niż w Krakowie (38) oraz w powiecie nowotarskim (27). Miasto Nowy Sącz i powiat nowosądecki ciągle są jedynymi w Małopolsce czerwonymi strefami, jednak jeśli korzystna tendencja zostanie utrzymana, to wkrótce Ministerstwo Zdrowia może zdecydować o złagodzeniu obowiązujących tam obostrzeń.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 134 osób. To 68 kobiet i 66 mężczyzn, w wieku od roku do 86 lat, z Krakowa (38 osób), powiatu nowotarskiego (27), nowosądeckiego (12), tatrzańskiego (10), krakowskiego (8), wielickiego (8), limanowskiego (6), myślenickiego (6), tarnowskiego (6), Nowego Sącza (6), suskiego (3), brzeskiego (2), olkuskiego (1) i proszowickiego (1). Aktualnie 11 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5698 osób - czytamy w najnowszym (18 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym koronawirusa.

Pogrzeb Księdza Jaromira Buczka.