Koronawirus w Polsce. Samorządowcy są wściekli! Żądają wyjaśnień

i

Autor: Holger Langmaier/cc0/pixabay

Koronawirus. Kolejna ofiara COVID-19! W Tarnowie nowy przypadek SARS-CoV-2

2020-07-28 12:05

Zmarł 83-letni mężczyzna z powiatu bocheńskiego, który z powodu COVID-19 był leczony w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. To 54. ofiara epidemii w województwie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 91 osób, najwięcej w powiecie nowosądeckim (20). Jeden z przypadków dotyczy mieszkańca Tarnowa.

Według informacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego chory na COVID-19 mężczyzna z powiatu bocheńskiego cierpiał na choroby współistniejące. To 54. ofiara epidemii w Małopolsce. Minionej doby potwierdzono 91 nowych przypadków koronawirusa, z czego najwięcej (20) wśród mieszkańców powiatu nowosądeckiego. Jeden z przypadków dotyczy osoby zamieszkałej w Tarnowie. Dotąd pod górą św. Marcina wykryto 23 przypadki infekcji SARS-CoV-2.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 91 osób. To 37 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (20 osób), tatrzańskiego (18 osób), oświęcimskiego (14 osób), myślenickiego (7 osób), nowotarskiego (6 osób), Krakowa (5 osób), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego i tarnowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego, suskiego, limanowskiego, wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3223 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 83-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 54 - czytamy w najnowszym (28 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

PRZECZYTAJ TAKŻE: