Policjanci z Nowego Wiśnicza zakażeni koronawirusem! Ich koledzy czekają na wyniki badań

2020-07-30 11:47
Policjanci z Nowego Wiśnicza zakażeni koronawirusem! Ich koledzy czekają na wyniki badań
Autor: cocoparisienne/cc0/pixabay Policjanci z Nowego Wiśnicza zakażeni koronawirusem! Ich koledzy czekają na wyniki badań

Dwóch funkcjonariuszy policji z komisariatu w Nowym Wiśniczu jest zakażonych koronawirusem. Kontakt z nimi miało jeszcze sześciu innych mundurowych, którzy trafili na kwarantannę i czekają na wyniki swoich badań. Komisariat w Nowym Wiśniczu pracuje jednak normalnie, nie został zamknięty.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch policjantów pracujących na komisariacie w Nowym Wiśniczu (pow. bocheński). Sześciu innych mundurowych, którzy mieli kontakt z zainfekowanymi trafiło na kwarantannę i przeszło badania na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Ich wyniki nie są jeszcze znane.

- Czekamy na informacje z sanepidu. Możliwie, że dotrą one już dzisiaj (30 lipca), jednak musimy dostać oficjalne potwierdzenie od służb sanitarnych - powiedziała asp. szt. Dominika Półtorak z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Policjanci, u których wykryto zakażenie koronawirusem nie wymagają hospitalizacji, lecz przebywają w izolacji domowej. Komisariat w Nowym Wiśniczu nie został zamknięty i pracuje normalnie.

Jak zapewniła nas asp. szt. Dominika Półtorak z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, potwierdzenie infekcji SARS-CoV-2 u funkcjonariuszy z Nowego Wiśnicza nie wpłynęło na problemy kadrowe tej jednostki.

Zastrzelił żubra, bo pomylił go... z DZIKIEM! Ile mu grozi? [DRASTYCZNE ZDJĘCIA].