Sanepid szuka osób, które przyjmowały Komunię św. w dwóch kościołach! Mogą być zakażone

2020-07-29 16:20 Adrian Teliszewski
Sanepid szuka osób, które przyjmowały Komunię św. w dwóch kościołach! Mogą być zakażeni
Autor: KGGucwa/CC BY-SA 3.0/wikipedia Sanepid szuka osób, które przyjmowały Komunię św. w dwóch kościołach! Mogą być zakażeni

Sanepid w Gorlicach poszukuje osób, które przyjmowały Komunię św. w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie lub bazylice mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach podczas uroczystości, w których uczestniczyły osoby zakażone SARS-CoV-2. W świątyniach mógł rozprzestrzenić się koronawirus. Wierni narażeni na infekcję powinni skontaktować się z sanepidem telefonicznie.

Sanepid w Gorlicach wydał dwa komunikaty dotyczące możliwości rozprzestrzenienia się koronawirusa. Oba dotyczą osób, które przyjmowały Komunię św. na terenie dwóch świątyń w powiecie gorlickim.

Pierwszy z nich dotyczy mszy, która odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie w dniu 19.07.2020 r. o godz. 9.00. Drugi komunikat dotyczy mszy, która odbyła się w bazylice mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach w dniu 26.07.2020 r. o godz. 7.00. W obu liturgiach uczestniczyły osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Wierni obecni na mszach wskazanych przez sanepid powinni telefonicznie skontaktować się ze służbami sanitarnymi. Można to zrobić pod następującymi numerami:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:35: (18) 353 73 43
  • telefon kryzysowy całodobowo: 604 754 433

PRZECZYTAJ TAKŻE: