Trzy wizyty policjantów w kościołach. Chodziło o limity wiernych na mszy

2020-12-29 11:56
Trzy wizyty policjantów w kościołach. Chodziło o limity wiernych na mszy
Autor: Zygmunt Kaczmarek/CC BY-SA 3.0/wikipedia W każdym z trzech przypadków zgłoszenie okazało się bezzasadne.

W ostatnich dniach policjanci trzykrotnie interweniowali w sprawie rzekomego przekroczenia limitu wiernych w kościołach na Bocheńszczyźnie. Mundurowi zjawili się w Okulicach, Łapczycy i w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni, jednak za każdym zgłoszenie okazywało się bezzasadne. W jednym z przypadków funkcjonariusze stwierdzili nawet, że świątynia jest pusta, ponieważ nie odbywało się w niej wówczas żadne nabożeństwo.

Policjanci w kościołach

Po otrzymaniu zgłoszeń dotyczących rzekomego przekroczenia limitu wiernych w kościołach policjanci zjawili się w trzech kościołach na Bocheńszczyźnie. W Okulicach i Łapczycy nabożeństwa rzeczywiście się odbywały, jednak mundurowi nie stwierdzili, by uczestniczyło w nich więcej osób, niż przewiduje dopuszczalny limit. Obecnie wynosi on 1 os. na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Do złamania obostrzeń sanitarnych nie doszło również w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni. Policjanci po dotarciu do tej świątyni zastali obiekt pusty, ponieważ w tym czasie... nie odbywało się w nim żadne nabożeństwo.  

ZOBACZ: Kolęda 2020/21. Biskup tarnowski ZREZYGNOWAŁ z wizyt duszpasterskich i zbierania ofiar

- Wszystkie trzy zgłoszenia, które otrzymaliśmy były anonimowe, dlatego ciężko stwierdzić, czy pochodziły od jednej osoby. Przy każdym tego typu sygnale sprawdzamy, czy nie doszło do naruszenia obostrzeń sanitarnych, jednak w tych przypadkach prawo nie zostało złamane. Na razie tych zgłoszeń nie było dużo, dlatego nie mamy powodu podejrzewać, że są one wynikiem czyjejś złośliwości, lub żartów - powiedział podkom. Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Przeczytaj też: Tarnów. Znany lekarz zaszczepił się przeciwko COVID-19. Zrobił to z dwóch powodów [WIDEO]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Panią Agnieszkę oblano kwasem. Ten moment zmienił jej życie!