Dyrektorka DPS Bochnia ODWOŁANA! W ośrodku wybuchło ognisko COVID-19

2020-07-01 16:22 Adrian Teliszewski
Dyrektorka DPS Bochnia ODWOŁANA! W ośrodku wybuchło ognisko COVID-19
Autor: Dom Chłopaków w Broniszewicach/FB Dyrektorka DPS Bochnia ODWOŁANA! W ośrodku wybuchło ognisko COVID-19

Dyrektorka bocheńskiego DPS-u Barbara Hałas straciła swoje stanowisko, które piastowała od 1992 roku. Przed Wielkanocą w ośrodku wybuchło ognisko COVID-19, a po zarażeniu się koronawirusem przez członków personelu nie miał kto zajmować się pensjonariuszami. Na odsiecz musiały przybyć siostry dominikanki, a następnie bracia dominikanie, do których zresztą dyrektorka miała się odnosić w nieodpowiedni sposób.

Dyrektorka DPS Bochnia traci stanowisko 

Jak informuje portal Bochnianin.pl, zarząd powiatu bocheńskiego zdecydował się zwolnić dyrektorkę DPS Bochnia Barbarę Hałas z zajmowanego stanowiska. Pełniła ona tę funkcję od 1992 roku, a faktycznie pożegna się z pracą dopiero po upływie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. W tym czasie nie musi jednak wykonywać swoich obowiązków.

Tuż przed Wielkanocą w ośrodku kierowanym przez Barbarę Hałas wybuchło ognisko koronawirusa. W pewnym momencie tak wielu członków stałego personelu było zakażonych, że nie miał się kto zajmować pensjonariuszami, a na odsiecz musiały przybyć siostry dominikanki, zastąpione później przez braci dominikanów. Na chorobę COVID-19 zmarł jeden z mężczyzn mieszkających w DPS-ie.

dr Pietrzyk-Zieniewicz: Za Dudą stoi cień Kaczyńskiego [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Obcięte pensje pracowników

Jedną z przyczyn zwolnienia Barbary Hałas jest obcięcie przez nią o 20 proc. pensji pracownikom, którzy kwarantannę zdecydowali się spędzić w ośrodku i jednocześnie opiekować się pensjonariuszami. Jak twierdzi portal Bochnianin.pl, zostali oni potraktowani jakby przebywali na zwolnieniu lekarskim, choć przez 24 godziny na dobę przebywali w DPS-ie. Korektę wypłat nakazał dyrektorce starosta bocheński, który nadzoruje ośrodek. Co ciekawe Barbara Hałas wypłaciła wówczas pracownikom należne pieniądze w formie nagrody, natomiast sobie samej po prostu uzupełniła brakujące wynagrodzenie.

Inną przewiną Barbary Hałas miało być nieodpowiednie traktowanie braci dominikanów, którzy jako wolontariusze zgłosili się do opieki nad pensjonariuszami. Jeden z nich złożył skargę na dyrektorkę, zarzucając jej wręcz nękanie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: