Konina. Zakażona koronawirusem starsza kobieta zasłabła w kościele!

2020-07-01 12:49 Adrian Teliszewski
Konina. Zakażona koronawirusem starsza kobieta zasłabła w kościele!
Autor: fernandozhiminaicela/cc0/pixabay Konina. Zakażona koronawirusem starsza kobieta zasłabła w kościele!

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w miejscowości Konina (gm. Niedźwiedź) zasłabła starsza kobieta, u której potwierdzono później zakażenie koronawirusem. Kontakt z nią mieli między innymi członkowie personelu medycznego limanowskiego szpitala, którzy muszą teraz przejść kwarantannę. Kościół nie został zamknięty, a jedynie poddany dezynfekcji.

Jak informuje portal limanowa.in, do incydentu w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w miejscowości Konina (gm. Niedźwiedź) doszło minionej niedzieli (28 czerwca) na Mszy św. o godz. 8.00. 

Starsza kobieta zasłabła podczas nabożeństwa i została przetransportowana karetką do szpitala w Limanowej. Tam standardowo wykonano jej testy na obecność koronawirusa, niestety ich wynik okazał się pozytywny. W związku z tym pacjentka trafiła do jednoimiennego szpitala w Krakowie.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ze względu na kontakt z zarażoną kobietą kwarantanną są objęci członkowie jej najbliższej rodziny oraz personel medyczny, który miał z nią kontakt. 

W kościele seniorka nie miała styczności z postronnymi osobami, w ławce siedziała obok swoich bliskich. Nie przestępowała również do Komunii, ani spowiedzi, dlatego świątynia nie została zamknięta, a wyłącznie poddana dezynfekcji. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: