Koronawirus na weselu w Nawojowej! Chorują mieszkańcy czterech powiatów

2020-06-29 21:40 AT
Koronawirus na weselu w Nawojowej! Chorują mieszkańcy czterech powiatów
Autor: Michael Schwarzenberger/cc0/pixabay Gigantyczny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem to efekt wesela w Nawojowej

W przeciągu trzech ostatnich dni nastąpił ogromny przyrost liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa w południowo-wschodnich powiatach Małopolski. W samym powiecie nowosądeckim infekcję SARS-CoV-2 wykryto u prawie 30 nowych osób. Zakażenia dotyczą też mieszkańców powiatu gorlickiego, gdzie dotąd liczba przypadków była bardzo niska. Ogniskiem epidemii stało się wesele, które odbyło się 11 czerwca w Nawojowej.

Tylko dzisiaj (29 czerwca) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o aż dziesięciu nowych osobach z powiatu nowosądeckiego, u których wykryto koronawirusa. Zaraziły się również po dwie osoby z Nowego Sącza oraz powiatu limanowskiego, a także jedna osoba z powiatu gorlickiego, gdzie dotychczas przypadków SARS-CoV-2 było bardzo niewiele, bo zaledwie siedem.

Dodatkowo portal gorlice24.pl donosi o trójce mieszkańców Bobowej, którzy również mają pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wśród nich znajduje się dwuletnie dziecko. Z kolei w sobotę i niedzielę w powiecie nowosądeckim zanotowano osiemnaście nowych zakażeń, a dodatkowo dwa w powiecie limanowskim.

Tak gigantyczny przyrost przypadków koronawirusa to efekt wesela, które 11 czerwca odbyło się w Nawojowej. Uczestniczyło w nim ponad sto osób, w tym senator Wiktor Durlak. Dzisiaj okazało się, że nie został on zainfekowany.

W kolejnych dniach należy się jednak spodziewać informacji o kolejnych zakażonych osobach, ponieważ w związku z feralnym weselem sanepid objął kwarantanną około 150 mieszkańców Małopolski.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Nietypowa interwencja dąbrowskich policjantów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: