Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

i

Autor: Adam Guz/KPRM Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Krynica. Forum Ekonomiczne odwołane? Starosta apeluje, minister Szumowski nie pozostawia złudzeń

2020-08-07 20:21

Umieszczenie powiatu nowosądeckiego na liście "czerwonych powiatów" może uniemożliwić organizację w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomicznego. Wydarzenie jest zaplanowane na 8-10 września, lecz minister zdrowia Łukasz Szumowski nie pozostawił złudzeń stwierdzając, że jeśli powiat nowosądecki w dalszym ciągu będzie objęty dodatkowymi restrykcjami sanitarnymi, to Forum zostanie odwołane. O przestrzeganie wytycznych zaapelował do mieszkańców i turystów starosta Marek Kwiatkowski.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju zagrożone

Miasto Nowy Sącz i powiat nowosądecki zostały wpisane na listę "czerwonych powiatów", w których wprowadzono bardziej rygorystyczne obostrzenia sanitarne. Od soboty (8 sierpnia) mieszkańcy tych samorządów muszą zakrywać twarz wszędzie w przestrzeni publicznej, liczba uczestników imprez rodzinnych została ograniczona do 50, a organizacja targów, czy wydarzeń kulturalnych została całkowicie zakazana. Zamknięte będą również sanatoria, kina, czy siłownie. Stało się tak ze względu na ponadprzeciętną statystykę zapadalności na koronawirusa w tych powiatach. Na terenie powiatu nowosądeckiego znajduje się Krynica-Zdrój, gdzie rokrocznie odbywa się Forum Ekonomiczne, nazywane "polskim Davos".

W programie Wirtualnej Polski minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział jednak, że organizacja wydarzenia zaplanowanego na 8-10 września jest niemożliwa, jeśli w dalszym ciągu powiat nowosądecki będzie objęty nadzwyczajnymi obostrzeniami sanitarnymi.

Starosta apeluje

O przestrzeganie wytycznych zaapelował do mieszkańców Sądecczyzny i turystów odwiedzających region starosta Marek Kwiatkowski. 

- Apeluję o to do mieszkańców Powiatu i turystów, którzy licznie przebywają na Sądecczyznę. Proszę, aby nosić maseczki i rękawiczki. Zachęcam do częstego mycia rąk i dezynfekowania ich. Starajmy się również ograniczać przebywanie w miejscach, gdzie jest dużo osób i nie można zachować dwumetrowej odległości - napisał na FB Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki.

Zgodnie z informacjami starosty na terenie powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza obecnie 778 osób jest zakażonych koronawirusem (powiat – 621, miasto – 175). Ponadto 5145 osób jest na kwarantannie z polecenia Sanepidu (powiat - 4183, miasto – 962), 164 osób na tzw. kwarantannie granicznej (powiat – 87, miasto – 77), a 70 podlega nadzorowi epidemiologicznemu (powiat – 49, miasto – 21).

Pogrzeb pięknej Patrycji z Otwocka

PRZECZYTAJ TAKŻE: