Potworna tragedia na Rysach, nie żyje młody KSIĄDZ. Runął w przepaść, zginął na miejscu

2020-08-12 17:10 Amadeusz Calik
Potworna tragedia na Rysach, nie żyje młody KSIĄDZ. Runął w przepaść, zginął na miejscu
Autor: Facebook, Wikimedia Commons

Tragiczny wypadek na szlaku na Rysy. Z górnej części szlaku, z wysokości kilkudziesięciu metrów, spadł mężczyzna. Na miejsce wezwano ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na pomoc było już zbyt późno.

Aktualizacja, godz. 17:00: Wypadek w Tatrach. Nie żyje ksiądz 

Jak poinformował Gość Niedzielny, ofiarą jest 34-letni ks. Jaromir Buczak, kapłan z parafii w Trzcianie. Wcześniej był wikariuszem w parafii w Podegrodziu. Posługę kapłańską pełnił od siedmiu lat. 

***

Do wypadku doszło w środę po południu. Świadkowie zdarzenia zaalarmowali centralę TOPR o tym, że jeden z turystów spadł z dużej wysokości. Na miejsce wysłano śmigłowiec z ratownikami na pokładzie. Gdy ciało zostało odnalezione, na pomoc było już za późno. Mężczyzna zginął na miejscu.

Jak przekazał ratownik dyżurny TOPR - ciało turysty zostanie przetransportowane śmigłowcem do Zakopanego. W Tatrach panuje doskonała pogoda, która zachęca do górskich wypraw. Ruch na szlakach turystyczny jest bardzo duży, a w niektórych miejscach tworzą się kolejki - tak jest m.in. na Giewoncie i Rysach.

Pieszy kontra hulajnoga. Nocna awantura w Krakowie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.