Wysoki Dunajec pod Tarnowem! Biała przy Azotach też przybiera [ZDJĘCIA]

2020-06-22 19:14

Rosną poziomy dwóch przytarnowskich rzek. Martwi zwłaszcza poziom Dunajca, który przed mostem w Bobrownikach (gm. Wierzchosławice) już osiągnął imponujące rozmiary. Nieco lepiej wygląda Biała, która w okolicy "Azotów" dopływa do Dunajca. Jej stan nie budzi na razie takiego strachu, lecz z miejscowości położonych w południowej części powiatu tarnowskiego dobiegają niepokojące sygnały o niebezpiecznym przybieraniu Białej.

W podtarnowskiej miejscowości Biała (gm. Tarnów) rzeka o takiej samej nazwie dopływa do Dunajca. Sprawdziliśmy jak właśnie w tym miejscu wyglądają poziomy największych rzek w regionie. Niepokój budzi bardzo wysoki stan Dunajca, tuż przed mostem na autostradzie A4 w Bobrownikach Małych (gm. Wierzchosławice).

Lepsza sytuacja panuje na Białej. Rzeka też przybrała, jednak jej poziom na wysokości kładki łączącej miejscowość Biała z "Azotami" na razie nie daje powodów do obaw. Niestety z gmin znajdujących się na południu powiatu tarnowskiego dobiegają sygnały, że tam Biała osiągnęła stany alarmowe, stąd szybko może podnieść się jej poziom również w Tarnowie. 

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można zobaczyć, jak dwie przytarnowskie rzeki: Biała i Dunajec wyglądały w poniedziałek, 22 czerwca około godz. 14.00.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Gmina Jodłownik w Małopolsce po nocnej ulewie

PRZECZYTAJ TAKŻE: