Podtopienia w Małopolsce. W Węglówce górski potok porwał drogę! [ZDJĘCIA]

2020-06-22 8:44 AT

Obfite opady deszczu spowodowały gwałtowne wezbranie górskich potoków i lokalne podtopienia. W Małopolsce najmocniej ucierpieli mieszkańcy trzech powiatów: bocheńskiego, limanowskiego oraz myślenickiego. W miejscowości Węglówka, leżącej właśnie na terenie powiatu myślenickiego potok Niedźwiadek porwał drogę powiatową.

Przez cały weekend w Małopolsce obficie padało. Skutkiem są liczne podtopienia, dotkliwe zwłaszcza na terenie trzech powiatów: bocheńskiego, limanowskiego oraz myślenickiego. Straż pożarna interweniowała tam już ponad 300 razy. W miejscowości Węglówka (gm. Wiśniowa) doszło do podmycia i porwania drogi powiatowej przez górski potok Niedźwiadek. Z koryta wystąpiła również Krzyworzeka i zalała centrum gminy. Skala zniszczeń jest ogromna.

Na miejscu pojawił się prezydent Andrzej Duda, który zapoznał się z sytuacją i zapewnił poszkodowanych, że otrzymają oni pomoc od państwa.

- Około 70 domów nie ma dostępu do cywilizacji. Stopniowo staramy się przywracać ten dostęp, ale przy tak wartkim nurcie jest to bardzo ciężkie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Bogumił Pawlak, wójt gminy Wiśniowa.

Urząd gminy Wiśniowa już uruchomił pomoc dla osób dotkniętych żywiołem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Stany alarmowe na rzekach w kotlinie Kłodzkiej.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.