Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Śmigłowiec spłoszył konie, jedno zwierzę zginęło! [ZDJĘCIA]

2020-06-18 19:31 mar
Wypadek zaprzęgu na drodze do Morskiego Oka
Autor: Policja Zakopane

Do groźnego wypadku doszło w czwartek na drodze do Morskiego Oka. Spłoszony koń z jednego z kursujących po drodze zaprzęgów poniósł i uderzył w barierki. Rozpędzone zwierzę przeleciało na drugą stronę barierek, doznając poważnych obrażeń. Niestety, nie udało się go uratować. Na szczęście w zaprzęgu nie było turystów. Ranny woźnica trafił do szpitala.

W czwartek (18 czerwca) ok. godz. 12 na drodze do Morskiego Oka, niedaleko Polany Włosienica, doszło do groźnego wypadku. Konie ciągnące jeden z zaprzęgów prawdopodobnie zostały wystraszone przez przelatujący śmigłowiec TOPR. Jedno ze spłoszonych zwierząt poniosło i uderzyło w barierki. Siła uderzenia była tak duża, że koń przeleciał na drugą stronę i leżał do góry nogami. Zwierzę zostało ciężko ranne. Niestety, nie udało się go uratować.

Drugi koń również się spłoszył. Jemu na szczęście nic się nie stało. Wystraszone zwierzę, biegające po okolicy, udało się złapać wkrótce po wypadku.

Zaprzęg zjeżdżał z góry i na szczęście nie było na nim turystów. Ranny woźnica został przewieziony do szpitala w Zakopanem.

Okoliczności wypadku ustala zakopiańska policja.

Lajkoniki wyjechały na ulice Krakowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj