Łapanów. Zaczyna brakować wody pitnej! Terytorialsi sprzątają zalane przedszkole

2020-06-25 9:43 AT
Łapanów. Zaczyna brakować wody pitnej! Terytorialsi sprzątają zalane przedszkole
Autor: Jerzy Górecki/cc0/pixabay Łapanów. Zaczyna brakować wody pitnej! Terytorialsi sprzątają zalane przedszkole

Niepokojące informacje docierają z gminy Łapanów, która zmagała się z podtopieniami. Co prawda opady deszczu już ustały i okolicznym miejscowościom nie grozi powódź, ale zaczęły się inne problemy. Woda z rzeki z powodu dużego zamulenia nie nadaje się obecnie do produkcji wody pitnej. W Łapanowie zjawili się terytorialsi, którzy sprzątają zalane przedszkole i dom kultury.

Wezbrane wody małopolskich rzek zaczynają opadać, ale gminy dotknięte podtopieniami ciągle zmagają się z nowymi problemami. 

Władze samorządowe Łapanowa zwróciły się do mieszkańców z apelem o oszczędzanie bieżącej wody. Ze względu na duże zamulenie rzeki Stradomki, miejscowym wodociągom brakuje surowca do produkcji wody pitnej. 

- Wójt Gminy Łapanów oraz Kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Kobylcu zwracają się do mieszkańców gminy Łapanów z prośbą o ograniczenie i minimalne używanie wody z wodociągu z powodu braku odpowiedniego surowca do produkcji wody pitnej. Obecnie woda płynąca na rzece nie nadaje się do produkcji. Powodem jest nadmierne zamulenie - czytamy w komunikacie umieszczonym na FB gminy Łapanów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wysoki Dunajec pod Tarnowem! Biała przy Azotach też przybiera [ZDJĘCIA]

W Łapanowie zjawili się żołnierze z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jedenastoosobowy zespół zabezpieczał transport sprzętu kwaterunkowego do podbocheńskiej miejscowości. Terytorialsi zajmują się również porządkowaniem podtopionych budynków użyteczności publicznej: przedszkola oraz domu kultury.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy nadawałbyś się do pracy w wojsku? Rozwiąż TEN TEST!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Zaskroniec atakuje! Spacerowicze trafili na atak głodnego zaskrońca, który połykał żabę.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.