KOSZMAR w powiecie bocheńskim powrócił! Ulewy powodują podtopienia [WIDEO]

2020-06-29 18:29 AT
KOSZMAR w powiecie bocheńskim powrócił! Ulewy powodują podtopienia
Autor: pictures101/cc0/pixabay KOSZMAR w powiecie bocheńskim powrócił! Ulewy powodują podtopienia

Ulewne deszcze znowu dają się we znaki mieszkańcom powiatu bocheńskiego. Lokalne potoki zaczynają opuszczać swoje koryta i podtapiać położone w ich sąsiedztwie nieruchomości. Na terenie całej Małopolski obowiązuje czerwony, najwyższy alert pogodowy oraz pomarańczowy alert hydrologiczny. W okolicach Krakowa przeszły trąby powietrzne.

Popołudniowe burze, które pojawiły się w Małopolsce w poniedziałek, 29 czerwca znowu powodują występowanie lokalnych potoków z ich koryt oraz podtapianie nieruchomości znajdujących się w ich sąsiedztwie. 

Żywioł ponownie zagraża mieszkańcom powiatu bocheńskiego. Na facebookowym profilu Polscy Łowcy Burz pojawiło się nagranie z miejscowości Bytomsko (gm. Żegocina), na który widać, jak niewielki ciek wodny zamienił się w rwącą rzekę. 

Innym problemem są towarzyszące burzom trąby powietrzne. Takie zjawisko zaobserwowano między innymi w Modlnicy (pow. krakowski). 

Na terenie całej Małopolski obowiązuje najwyższy, czerwony alert pogodowy, a także pomarańczowy alert hydrologiczny, związany z możliwością wezbrań i wylewania rzek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Pogodowa katastrofa w Małopolsce. Tak wyglądało gradobicie pod Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.