Żółty alert IMGW! Gdzie jest burza w Tarnowie i okolicy? Radar burz online, mapa burz [11.08.2020]

2020-08-11 17:16 AT
Piorun, burza
Autor: FelixMittermeier/cc0/pixabay IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

We wtorek, 11 sierpnia nad Tarnowem i najbliższymi okolicami mają pojawić się burze. Sprawdź na radarze online, czy znajdujesz się na zagrożonym terenie! W związku z prawdopodobieństwem wystąpienia burz IMGW wydało żółty alert pogodowy: "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować szkody materialne oraz zagrożenie życia".

Zgodnie z prognozami synoptyków we wtorek, 11 sierpnia burze pojawią się nad Tarnowem i najbliższymi okolicami. Możliwe są również opady gradu oraz silne porywy wiatru. IMGW wydało żółty alert pogodowy: "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować szkody materialne oraz zagrożenie życia". Obejmuje on Tarnów, Nowy Sącz oraz powiaty: bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski, nowosądecki, limanowski i gorlicki.

Żółty alert IMGW obowiązuje do północy z wtorku na środę (11/12 sierpnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem oszacowano na 80 proc.

- Liczne burze występują w południowej połowie kraju. Przemieszczają się stopniowo na południe i południowy wschód. Na ogół sumy opadów wynoszą 15-20 m, jednak lokalnie mogą osiągać 30 mm. Taka sytuacja była w ostatnich godzinach w rejonie Dęblina (woj. lubelskie), gdzie przez tam obszar przeszło kilka komórek burzowych. Obecnie wydajna opadowo komórka zbliża się od północy do Rzeszowa. Tam deszcz może osiągać natężenie 25 mm/h. Wielu burzom towarzyszy także opad gradu. Dotychczas najsilniejszy poryw wiatru jaki zarejestrowano wyniósł 54 km/h w Krakowie, ale nie można wykluczyć, że w innych lokalizacjach wiatr może osiągać prędkość nawet 70 km/h - brzmi prognoza pogody IMGW na wtorek, 11 sierpnia.

Radar burz online. Sprawdź, czy znajdujesz się na zagrożonym terenie!

Wojewódzki porównuje Tadlę do alkoholika. Dziennikarka mu odpowiada!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.