Żółty alert IMGW! Gdzie jest burza w Tarnowie i okolicy? Radar burz online, mapa burz [11.08.2020]

2020-08-11 17:16
Piorun, burza
Autor: FelixMittermeier/cc0/pixabay IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

We wtorek, 11 sierpnia nad Tarnowem i najbliższymi okolicami mają pojawić się burze. Sprawdź na radarze online, czy znajdujesz się na zagrożonym terenie! W związku z prawdopodobieństwem wystąpienia burz IMGW wydało żółty alert pogodowy: "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować szkody materialne oraz zagrożenie życia".

Zgodnie z prognozami synoptyków we wtorek, 11 sierpnia burze pojawią się nad Tarnowem i najbliższymi okolicami. Możliwe są również opady gradu oraz silne porywy wiatru. IMGW wydało żółty alert pogodowy: "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować szkody materialne oraz zagrożenie życia". Obejmuje on Tarnów, Nowy Sącz oraz powiaty: bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski, nowosądecki, limanowski i gorlicki.

Żółty alert IMGW obowiązuje do północy z wtorku na środę (11/12 sierpnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem oszacowano na 80 proc.

- Liczne burze występują w południowej połowie kraju. Przemieszczają się stopniowo na południe i południowy wschód. Na ogół sumy opadów wynoszą 15-20 m, jednak lokalnie mogą osiągać 30 mm. Taka sytuacja była w ostatnich godzinach w rejonie Dęblina (woj. lubelskie), gdzie przez tam obszar przeszło kilka komórek burzowych. Obecnie wydajna opadowo komórka zbliża się od północy do Rzeszowa. Tam deszcz może osiągać natężenie 25 mm/h. Wielu burzom towarzyszy także opad gradu. Dotychczas najsilniejszy poryw wiatru jaki zarejestrowano wyniósł 54 km/h w Krakowie, ale nie można wykluczyć, że w innych lokalizacjach wiatr może osiągać prędkość nawet 70 km/h - brzmi prognoza pogody IMGW na wtorek, 11 sierpnia.

Radar burz online. Sprawdź, czy znajdujesz się na zagrożonym terenie!

Wojewódzki porównuje Tadlę do alkoholika. Dziennikarka mu odpowiada!