Długołęka-Świerkla. Górski potok PORWAŁ samochód z dwoma pasażerami! [ZDJĘCIA]

2020-06-22 22:02 AT

Wezbrany nurt górskiego potoku we wsi Długołęka-Świerkla (gm. Podegrodzie) porwał samochód osobowy z dwoma pasażerami w środku. Na szczęście byli oni w stanie o własnych siłach opuścić pojazd jeszcze przed przybyciem strażaków i nie odnieśli żadnych obrażeń. Maszyny nie udało się jednak na razie wydobyć z koryta strumyka, który po intensywnych opadach zamienił się w rwącą rzekę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 czerwca około godz. 13.40. We wsi Długołęka-Świerkla (gm. Podegrodzie) samochód osobowy z dwoma pasażerami w środku, podczas przejazdu przez górski potok został porwany przez wezbrane fale strumyka, który po intensywnych opadach zamienił się w rwącą rzekę. Po przebyciu około 50 metrów auto osiadło na przeszkodzie. Pasażerowie o własnych siłach zdołali opuścić pojazd jeszcze przed dotarciem strażaków i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Strażacy zabezpieczali maszynę w taki sposób, by uniemożliwić jej ewentualne przemieszczenie się, jednak na razie samochód musi pozostać w korycie potoku. Próby wyciągania go przy obecnej sytuacji hydrologicznej stwarzałaby niebezpieczeństwo dla ludzi, którzy podjęliby się takiego zadania. Właściciel zdecydował, że poczeka aż woda opadnie i wyciągnie auto na własną rękę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Pobił matkę, bo powiedziała mu, że nie jest jej synem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.