Już nie tylko Tylicz. Wierni z kościoła w Muszynce mogą być zakażeni koronawirusem

2020-06-17 17:45 AT
Tylicz. Koronawirus w kościele. Od wiernych zostaną pobrane wymazy
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia

Wierni, którzy w Boże Ciało o godz. 7.00 uczestniczyli we mszy odprawionej w kościele parafialnym w Tyliczu (gm. Krynica-Zdrój) zostaną przebadani na obecność koronawirusa. W nabożeństwie wzięła udział osoba zakażona SARS-CoV-2, stąd niebezpieczeństwo, że mogli się od niej zarazić inni. Do wsi przyjedzie specjalny bus służący do pobierania wymazów. Tymczasem sanepid w Nowym Sączu ogłosił, że również uczestnicy mszy w kościele św. Jana Ewangelisty w Muszynce zostali narażeni na możliwość infekcji SARS-CoV-2.

Od wczoraj wiemy, że wierni, którzy w Boże Ciało (11 czerwca) o godz. 7.00 byli na mszy w kościele parafialnym w Tyliczu (gm. Krynica-Zdrój) mogą być zakażeni koronawirusem przez osobę  z potwierdzoną obecnością SARS-CoV-2 w organizmie. Z tego powodu do wsi przyjedzie specjalny bus służący do pobierania wymazów. Mieszkańcy powinni dotrzeć na badania środkami komunikacji indywidualnej, a nie zbiorowej i stosować się do zaleceń dotyczących zakrywania twarzy!

Jutro (18.06) o godzinie 11:00 na stadionie sportowym w Tyliczu, odbędzie się pobranie wymazów kontrolnych. Wszystkie osoby, które były 11.06 w kościele o godzi. 7:00 mają się zgłosić. WAŻNE! Osoby proszone są o przyjazd samochodami! Obowiązkowo maseczka i rękawiczki! - napisał na FB sołtys Tylicza.

Nowosądecki sanepid poinformował, że narażeni na zakażenie są również uczestnicy nabożeństw, które odbywały się w parafii św. Jana Ewangelisty w Muszynce. Chodzi o msze sprawowane w Boże Ciało (11 czerwca) o godz. 10.00, a także dzień później o godz. 16.30.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Namioty dla medyków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.