Rocznica śmierci Agaty Mróz-Olszewskiej. TAK teraz wygląda jej grób [ZDJĘCIA]

2020-06-05 15:35 AT
Grób Agaty Mróz-Olszewskiej w Tarnowie
Autor: Adrian Teliszewski Agata Mróz-Olszewska zmarła 4 czerwca 2008 roku. Jest pochowana w Tarnowie, obok swojego taty - Ryszarda

Wczoraj (4 czerwca) przypadła dwunasta rocznica śmierci Agaty Mróz-Olszewskiej. Urodzona w Dąbrowie Tarnowskiej siatkarka odeszła w wieku 26 lat, po heroicznej walce z białaczką. Dwukrotna mistrzyni Europy i członkini drużyny "Złotek" Andrzeja Niemczyka jest pochowana na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Krzyżu. Jak teraz wygląda jej grób?

Spis treści

  1. Gdzie jest pochowana Agata Mróz-Olszewska?
  2. Biało-czerwony szalik
  3. Kim była Agata Mróz-Olszewska?

Gdzie jest pochowana Agata Mróz-Olszewska?

Agata Mróz-Olszewska zmarła 4 czerwca 2008 roku w wieku 26 lat, po heroicznej walce z białaczką i równo dwa miesiące po urodzeniu córki Lilliany. Pogrzeb siatkarki odbył się 9 czerwca 2008 roku, w pierwszą rocznicę jej ślubu z Jackiem Olszewskim, na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Krzyżu.

Kondukt żałobny dotarł tam z kościoła księży filipinów, gdzie celebrowana była Msza św. żałobna. W rodzinnym grobowcu spoczywa również Ryszard Mróz, tata Agaty.

Biało-czerwony szalik

Grobowca rodziny Mrozów nie sposób nie zauważyć. Znajduje się na nim biało-czerwony szalik przypominający o sukcesach, które Agata Mróz-Olszewska święciła razem z polską reprezentacją siatkarek. To tamta drużyna, prowadzona przez śp. Andrzeja Niemczyka dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Europy i przeszła do historii jako "Złotka Niemczyka".

Na tablicy nagrobnej Agaty Mróz-Olszewskiej znajduje się inskrypcja: "Najlepsi zawsze odchodzą pierwsi. Będą Tam na nas czekać"

Kim była Agata Mróz-Olszewska?

Agata Mróz-Olszewska urodziła się 7 kwietnia 1982 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Siatkarską karierę rozpoczynała w Tarnovii, następnie reprezentowała barwy takich klubów, jak: SMS PZPS Sosnowiec, AZS WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Bielsko-Biała i Gruppo Murcia 2002. W swoim dorobku ma mistrzostwo Polski, dwa puchary Polski, oraz mistrzostwo i puchar Hiszpanii. 

Z reprezentacją Polski dwukrotnie wygrała mistrzostwo Europy seniorek (2003 i 2005). W 1999 roku jako kapitan drużyny odbierała złoty medal za mistrzostwo Europy kadetek.

W 2007 roku ze względu na ciężką chorobę przerwała sportową karierę. 22 maja 2008 przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zmarła kilkanaście dni później we wrocławskim szpitalu, na skutek posocznicy oraz wstrząsu septycznego. 

9 czerwca 2007 roku wyszła za Jacka Olszewskiego. Małżeństwo doczekało się córki Lilliany.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Niezapomniani. Tak wygląda grób Romana Wilhelmiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.