Nowa fabryka powstanie w Tarnowie! Będzie kosztowała ponad 10 milionów złotych

2020-06-20 15:32
Nowa fabryka powstanie w Tarnowie! Będzie kosztowała ponad 10 milionów złotych
Autor: UMT Tarnów Firma Pajor Technology chce zbudować w Tarnowie nową halę produkcyjną

Urząd miasta zapowiedział powstanie w Tarnowie nowej hali produkcyjnej. Inwestorem jest tarnowska firma Pajor Technology. Przedsiębiorstwo istnieje od 2016 roku i zajmuje się obróbką maszynową, spawaniem konstrukcji stalowych, produkcją oraz montażem maszyn przemysłowych. Budowa nowego obiektu ma kosztować ponad 10 milionów złotych.

Nowy zakład firmy zostanie wybudowany w Tarnowie, będzie to hala produkcyjna wraz z zapleczem biurowo-technicznym. Według wstępnych zapowiedzi, na pierwszym etapie działalności w nowym zakładzie pracę znajdzie pięć osób. Całość inwestycji pochłonie ponad 10 milionów złotych.

Spółka skorzystała z decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, zaś informując o tym fakcie pani Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym, podkreśliła bardzo dobrą współpracę z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego UMT oraz Tarnowskim Klasterem Przemysłowym

Ze względu na duże zainteresowanie firm inwestycjami realizowanymi w Tarnowie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji planowane jest uruchomienie w mieście nad Białą stałego punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego. Być może będzie on miał siedzibę w tworzonym właśnie Centrum Obsługi Przedsiębiorczości przy ul. Wałowej 10.

Pajor Technology Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2016 r. Zajmuje się obróbką maszynową, spawaniem konstrukcji stalowych, produkcją i montażem maszyn przemysłowych. Spółka produkuje zarówno pojedyncze elementy, jak i te w seriach, dysponując nowoczesnym sprzętem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wybory 2020. Tarnów i Nowy Sącz otrzymają po 30 milionów złotych na inwestycje?

Przedsiębiorstwo posiada już jeden zakład produkcyjny, zlokalizowany w Okocimiu (gm. Brzesko), natomiast w Tarnowie znajduje się biuro i magazyn firmy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

59183 Kwiaty czarnego bzu – pachnąca dawka smaku i zdrowia. Co z nich zrobić?